Facebook Google+ Twitter

Policyjny nalot na dyskoteki

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-21 09:38

Co najmniej 600 tys. złotych będą musieli zapłacić właściciele łódzkich dyskotek Port West i Cabaret za to, że odtwarzali muzykę, nie odprowadzając tantiem z tytułu praw autorskich.

 

W piątek wieczorem nalot na obydwa lokale przeprowadzili policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji, sekcji kryminalnej i prewencji, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi oraz pracownikami organizacji zarządzających prawami autorskimi (w sumie w akcji brało udział blisko 60 osób). W dyskotece Cabaret znaleziono 500 pirackich płyt i 11 butelek alkoholu bez znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalają, czy trunek był serwowany klientom. Fot. Express Ilustrowany

Po godz. 22 policjanci i celnicy po cywilnemu weszli do obydwu lokali. Po rozpoznaniu dali znać umundurowanym funkcjonariuszom i pozostałym uczestnikom akcji. Gdy pracownicy organizacji zarządzających prawami autorskimi przeprowadzali kontrole, celnicy sprawdzali legalność oferowanego alkoholu. Potem w dyskotece Port West pojawili się pracownicy izby celnej w kominiarkach, z psem szkolonym do wykrywania narkotyków. Obwąchiwał ubrania w szatni. Nie wykrył środków odurzających.

- 600 tys. zł od właścicieli obydwu lokali, to najniższa z możliwych stawek - mówi Tomasz Sielski, przedstawiciel Związku Stowarzyszeń Artystów Wykonawców STOART na województwo łódzkie. - Będziemy się domagali 3-krotności tej kwoty lub nawet 5-krotności, gdyż właściciele działali całkowicie świadomie. Wysyłaliśmy im pisma wzywające do podpisania umowy na publiczne odtwarzanie muzyki, ale ignorowali to. Skierujemy sprawę do prokuratury.

Jak wylicza STOART, dzienna stawka za odtwarzanie muzyki to ok. tysiąca zł od każdego z lokali.

- Przy tej liczbie klientów, którzy odwiedzają obydwie dyskoteki, to śmieszne pieniądze - ocenia Tomasz Sielski. - Oczywiście to nie koniec naszych działań, będziemy przeprowadzać kolejne kontrole.

(ksaf)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.