Facebook Google+ Twitter

Policyjny pościg zakończył się tragicznie

W środę, we wczesnych godzinach porannych na jednym z łódzkich osiedli doszło do tragicznego w skutkach pościgu policyjnego. Jeden z pasażerów ściganego samochodu zmarł w szpitalu.

Policja / Fot. Wikimedia CommonsCałe wydarzenie miało miejsce na terenie osiedla Retkin, około godziny 4 rano. Podczas jednego ze wzmożonych patroli policyjnych, spowodowanych częstymi aktami kradzieży na tym osiedlu, został zauważony samochód marki VW Golf bez sprawnego oświetlenia. Podczas próby zatrzymania na ulicy Bandurskiego wyżej wymienione auto na widok policjantów zaczęło przyspieszać i uciekać.

Bezskuteczne okazały się próby wzywania kierowcy do zatrzymania niebieskim sygnałem błyskowym oraz czerwoną latarką . Zostały one zignorowane. Szaleńcza jazda młodego kierowcy doprowadziła do tego, że tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Konstantynowską golf wpadł w poślizg i uderzył w latarnię. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Według wypowiedzi Radosława Gwisa z łódzkiej policji dla PAP: "Funkcjonariusze próbowali podjąć czynności ratownicze, które były znacznie utrudnione ze względu na zakleszczenie karoserii golfa."

W wyniku tego wypadku trzy osoby trafiły do szpitala: 17 latek oraz dwaj bracia w wieku 17 lat oraz 20 lat (kierowca). Niestety mimo wysiłków lekarzy, z jednego z łódzkich szpitali 17 latka nie udało się uratować. Obaj bracia są w stanie ciężkim. Wszyscy pochodzili ze Zgierza.

Działania policjantów wstępnie zostały ocenione jako prawidłowe. Sprawę szczegółowo bada jednak wydział kontroli Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem wydziału kontroli komendy wojewódzkiej - zaznaczył Gwis.

Źródło: www.wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.