Facebook Google+ Twitter

Policzyli wiernych – spisujący nie są zadowoleni z wyników

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-20 07:36

Po czterech mszach Marek Chmara naliczył 1200 wiernych. Twierdzi, że wynik jest podobny do tego z poprzedniego roku.

fot. Express Ilustrowany– Po czterech mszach naliczyłem 1200 osób, z czego 400 przystąpiło do komunii świętej. Zostały nam jeszcze trzy msze – mówi Marek Chmara, kościelny z parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, który razem z trzema wolontariuszami liczył wczoraj wiernych.

Wielkie liczenie odbywało się we wszystkich polskich kościołach katolickich, w tym w 74 łódzkich parafiach. Najczęściej zajmowali się tym ministranci i wolontariusze.

– Kiedy msza się kończy, liczą wszystkich wychodzących – mówi ks. Paweł Sudowski z parafii Zesłania Ducha Świętego. – Dodatkowo liczone są osoby, które przystąpiły do komunii świętej.

Okazuje się, że "rachmistrze" nie są zadowoleni z wyników.

– Na parafię, która liczy 11 tys. mieszkańców, ponad tysiąc osób, które przyszły do kościoła jest mizernym wynikiem – mówi Andrzej Marczyński, wolontariusz liczący wiernych w parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. – Teraz ludzie mają markety i inne rozrywki, które odciągają ich od kościoła. Niestety w zeszłym roku było podobnie.

Od ponad 20 lat, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, zbierane są informacje na temat liczby wiernych uczestniczących w mszy świętej. Liczenie wiernych odbyło się także w zeszłym roku. Okazało się, że najmniej w Polsce, bo 29,9 proc. katolików, chodziło na niedzielne msze w archidiecezji łódzkiej.

Dokładne wyniki wczorajszego spisu będą znane za kilka dni. Ze wszystkich parafii trafią do kurii biskupiej, urzędu statystycznego, a także do Watykanu.

(ana) – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*Po czterech mszach naliczyłem 1200 osób, z czego 400 przystąpiło do komunii * - z jaką dokładnością liczono? Zaokrąglono do pełnej setki? Od kiedy liczą wiernych w kościele?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.