Facebook Google+ Twitter

Polish Businesswoman Congress 2014

W dniu 28 marca 2014 roku w Centrum kongresowo-hotelowym Gromada w Warszawie odbył się Polish Businesswoman Congress.

Pierwsza Dama RP Jolanta Kwaśniewska na Polish Businesswoman Congress 2014 / Fot. archiwum OKIPPolish Businesswoman Congress to jedno z największych wydarzeń poświęconych roli kobiet w biznesie. Honorowym patronatem tegoroczny kongres objęło Ministerstwo Gospodarki i Polska Rada Biznesu.

Uroczystego otwarcia Polish Businesswoman Congress dokonała Pierwsza Dama RP Jolanta Kwaśniewska. Pani Prezydentowa w swoim krótkim przemówieniu podkreśliła, że Polki to jedne z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie, a to przez ich siłę i determinację.

Ewa Minge, Małgorzata Potocka, Krystyna Kofta oraz Kalina Ben Sira na Polish Businesswoman Congress 2014 / Fot. archiwum OKIPPierwszy Panel swoją obecnością uświetniły m.in. Ewa Minge, Małgorzata Potocka, Krystyna Kofta oraz Kalina Ben Sira. Panelistki dzieliły się swoim doświadczeniem i mówiły o tym jak same osiągnęły sukces i skąd brały do tego siłę. Krystyna Kofta podkreślała, iż każda kobieta powinna mieć w sobie element gangstera takiego, który potrafi negocjować. Od negocjacji zaczyna się dążenie do lepszej perspektywy także tej finansowej.W ślad za nią poszła także Małgorzata Potocka stwirdzając, że trzeba być silną i stanowczą, ale też przede wszystkim dla siebie. Kalina Ben Sira przekazała uczestniczkom radę, którą stosuje podczas swojej codziennej pracy - należy nauczyć się jak współpracować z mężczyznami, bo to cecha silnej i niebojącej się kobiety pracującej. Ewa Minge zgadzając się z poprzedniczkami pokazała, iż niesłuszne jest mówienie iż życie to nie bajka. Życie to Bajka, ponieważ zawsze spotkamy na swojej drodze, potwory, wiedźmy, gury i doliny, ale gdzieś zawsze odnajdziemy zamek spokoju i pasji - a to już zakrawa na baśń.

Podczas seminarium wystąpiły przede wszystkim szanowane, doświadczone na arenie międzynarodowej mówczynie i wielkie osobowości polskiej sceny biznesowej. Wśród nich kobiety sukcesu: Anna Szubert, Aneta Murakowska, dr Izabela Lenartowicz, Elżbieta Krokosz, Jolanta Grażyna Łukasiak-Malicka, Agnieszka Brytan-Jędrzejowska, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Danuta Terpiłowska, Ewa Plucińska, Kamila Rowińska i inne. W niezwykle ciekawy sposób przekazały one uczestnikom praktyczną i inspirującą wiedzę.

Polish Businesswoman Congress 2014 / Fot. archiwum OKIPNa Polish Businesswoman Congress 2014 przedstawiono najważniejsze zadania stojące przed współczesnymi szefami oraz zanalizowano kobiecy styl zarządzania jako innowacyjny model przywództwa. Mówczynie podkreślały wysoki poziom przedsiębiorczości Polek na tle Unii Europejskiej oraz ich rolę na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia. Przedstawiły ciekawe przykłady polskich businesswoman z kraju i z zagranicy, w tym zarówno wzory jaki i problemy z jakim muszą się borykać. Uczestnicy wydarzenia mogli dzięki ekspertom m.in. poznać moc brandingu, sztukę negocjacji, sposoby motywacji, metody zbudowania skutecznych zespołów pracowniczych oraz poznać techniki z obszaru zarządzania finansami firmy i pomnażania kapitału. Ponadto, promowano koncepcję work-life balance, będącą lepszym zrównoważeniem życia rodzinnego, zawodowego i czasu wolnego.

Kongres był doskonałą okazją do wymiany poglądów z cenionymi postaciami polskiej sceny politycznej, finansowej, menedżerami, szefami firm i profesjonalistami z różnych dziedzin. Obecna na Polish Businesswoman Congress była m.in. Małgorzata Ligas, Wiceprezes Zarządu i Project Manager Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, organizacji ze wsparciem której swoje biznesy z powodzeniem rozwijają szefowe wielu rozwojowych małych i średnich przedsiębiorstw.

Polish Businesswoman Congress 2014 / Fot. archiwum OKIPW nawiązaniu do struktury klasteringowej ważny okazała się panel dyskusyjny, w którym udział wzięły: Elżbieta Krokosz, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Jolanta Grażyna Łukasiak-Malicka, Agata Brucko-Stępkowska, Anna Wicha. Podczas niego omawiano temat działania zespołowego, a panelistki były reprezentantami zarówno własnych biznesów, jak i środowiska naukowego czy samorządu lokalnego.

Polish Businesswoman Congress 2014 / Fot. archiwum OKIPW jednym miejscu spotkało się ponad 1000 osób wykazujących wspólne cele i wartości oraz szukających nowych możliwości dla rozwoju swych biznesów. To jednodniowe wydarzenie dało możliwość poznania ciekawych, pełnych pomysłów ludzi, wykazujących inicjatywę do realizacji własnych projektów oraz gotowych do nawiązania nowej współpracy i wykorzystania jej potencjału. Polish Businesswoman Congress 2014 / Fot. archiwum OKIPByła to również sprzyjająca okoliczność do poczęcia kroków do kooperacji pomiędzy polskimi a światowymi rynkami oraz wyznaczenia ścieżek nowych możliwości inwestycyjnych dla kobiet w różnych sektorach gospodarki.

Polish Businesswoman Congress było bardzo pobudzającym i merytorycznym seminarium. Poza częścią konferencyjną, wydarzenie obejmowało także pokazy mody oraz targi produktów i usług dla biznesu. Wydarzenie pozwoliło dostrzec wiele nowych możliwości przybyłym na nie przedsiębiorczym osobom, zdobyć cenną wiedzę i nawiązać cenne kontakty biznesowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.