Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12932 miejsce

Polish Hip-Hop Festival. Płocka plaża zamieni się w scenę hip-hopową

31 lipca i 1 sierpnia na płockiej plaży, oprócz weteranów polskiej sceny hip-hopowej, usłyszymy po raz pierwszy gwiazdy z zagranicy, jak również szerokie grono wykonawców średniego i młodego pokolenia.

 / Fot. materiały prasowe/AIPJednym z najmocniejszych punktów programu będzie występ słowackiego zespołu Kontrafakt, który ogromną popularność w europie zawdzięcza singlowi „JBMNT" z płyty "Navždy", odtworzonemu w serwisie YouTube blisko 8 milionów razy. Polscy słuchacze mogą pamiętać zespół ze wspólnych utworów z warszawską grupą WWO. Koncert na Polish Hip-Hop Festival Płock 2015 będzie pierwszym występem Słowaków w pełnym składzie w Polsce.

Równie mocnym punktem programu będzie koncert holenderskiego zespołu Dope D.O.D. pochodzącego z miejscowości Groningen. W skład zespołu wchodzą: Jay Reaper, Skits Vicious, Dopey Rotten i producent Peter Songolo oraz DJ Dr. Diggles. Znakiem rozpoznawczym twórczości Dope D.O.D. jest niepowtarzalny wizerunek, bity z pogranicza dubstep'u, hip-hopu, grime'u, mocne, brutalne teksty oraz niesamowita energia sceniczna.

Na uwagę zasługują również reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej. Wśród zakontraktowanych artystów pojawią się legendy sceny polskiej takie jak MOR W.A. czy K.A.S.T.A. SQUAD, których twórczości fanom tej muzyki przedstawiać nie trzeba. Oprócz nich na scenie zobaczymy również donGURALesko i łódzki duet Dwa Sławy, którego najnowsza płyta zbiera pochlebne recenzje krytyków. Wśród artystów, którzy pojawia się w Płocku na przełomie lipca i sierpnia nie mogło zabraknąć Kubana. Jego naturalny luz i leniwe flow tworzy niesamowity koncertowy klimat.
Zdecydowanie równie mocnym punktem będzie występ duetu PRO8L3M tworzonego przez Oskara i Steeza, gwarantujących sceniczną oryginalność, bezkompromisowość, charyzmę i wyjątkową zabawę formą. Do grona dotychczasowych prowadzących w tym roku dołączy również Waldemar Wall-e Kasta, popularny announcer Federacji KSW i ceniony weteran polskiej sceny hip-hopowej.

Oprócz wydarzeń stricte muzycznych odbędzie się kolejna akcja „Dzień dawcy szpiku" z fundacją DKMS Polska, która po sukcesie znalezienia dawcy komórek macierzystych dla chorego na białaczkę 9-letniego chłopca z Niemiec na stałe wpisała się w program festiwalu. Podczas trzeciej edycji Polish Hip-Hop Festival, organizatorzy inicjują również akcję „Daj piątaka dla dzieciaka". Jej celem jest zbiórka funduszy na rzecz wychowanków polskich domów dziecka.

Czytaj także: Foo Fighters odwołali trasę po Europie z powodu wypadku Dave'a Grohla. Koncert w Polsce nie jest zagrożony


W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad pięciotysięcznej publiczności. Wszyscy posiadacze biletów na wydarzenie będą mogli skorzystać z bezpłatnego pola namiotowego. Na terenie festiwalu zostanie także udostępnione darmowe WiFi.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.