Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9536 miejsce

„Polish jokes” zapłaci za więzienia CIA w Polsce, za polskie...?

Europejski Trybunał Praw Człowieka w swoim wyroku uznał, że Polska naruszyła konwencje praw człowieka w sprawie więzień CIA. Trybunał uznał, że Polska naruszyła m.in. zakaz tortur i nieludzkiego traktowania, itp. na terytorium Polski.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, odrzucił odwołanie rządu od wyroku uznającego, że Polska naruszyła konwencje praw człowieka w sprawie więzień CIA. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało wykonanie wyroku, tj. wypłacenie po 100 tys. euro zadośćuczynienia, dla torturowanych w tajnym więzieniu CIA w Polsce, Palestyńczyka i Saudyjczyka.

Polska ma płacić za to, że Amerykanie mieli tu swoje wiezienia i torturowali więźniów, używając polskich przekleństw (których nauczyli się od polskich żołnierzy w Iranie i Afganistanie). To istny absurd, to Ameryka powinna odpowiadać za torturowanie więźniów. Od razu widać, na jakim poziomie jest prawo w Polsce i jak słabi są polscy prawnicy (nawet z najwyższej rządowej półki). Polacy jak zwykle dali się zrobić w „jajo” („Polish jokes”) i teraz wszyscy obywatele, muszą się złożyć na odszkodowania.

Jeżeli Polska zgadza się płacić odszkodowania (zadośćuczynienia), za torturowanie więźniów w tajnych, amerykańskich więzieniach CIA w Polsce, to niedługo żyjący jeszcze więźniowie obozów koncentracyjnych w Polsce, zwrócą się masowo o odszkodowania (zadośćuczynienia), za pobyt w obozach koncentracyjnych na terenie Polski. I Europejski Trybunał Praw Człowieka odpowiednio im je przyzna, bo dla trybunału nieważne, kogo to były obozy, tylko, na jakim terytorium, (jakiego kraju).

Czy można się dziwić, że w krajach europejskich (i nie tylko), coraz częściej się mówi, o „polskich obozach koncentracyjnych”, jeżeli nie potrafimy przekonać nawet Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, że to nie Polacy torturowali więźniów w więzieniach CIA na terytorium Polski. To jak mamy przekonać Europejczyków, że w niemieckich obozach koncentracyjnych na terytorium Polski, więźniów torturowali Niemcy.


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ewidentne współsprawstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak "polski rząd" miał nie złożyć odwołania, skoro zarzeka się po dziś dzień, że nic mu o sprawie nie wiadomo..? ;)

Polska sama zaprosiła tutaj Amerykanów, zgadzając się na konkretne prawo, które to stacjonowanie określa.
Dla KE nie ma "eksterytorialnych" miejsc w Polsce. Jest Polska.
Czy zatem są dla Polaków takie miejsca w Polsce, za konsekwencje działań których umywamy ręce ?
Jeśli są - to czy jesteśmy niepodlegli ?

Swoją drogą taktyka, polegająca na zwiększaniu "interesu" stacjonowania obcych wojsk poprzez zwiększania ich liczby i infrastruktury - ma dwa końce medalu.
Co bowiem wówczas, gdy suwerenne państwo podejmie decyzje o zmianie sojuszy ?
Czy wówczas poprosi się dotychczasowe, obce państwo, aby zrezygnowało ze swoich "interesów"? Wypłaci odszkodowanie?
No i... czy to państwo zrezygnuje? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie. Gdyby było "Polish joker", to...

Panie Bartku, ten sam sposób prezentacji swojego stosunku wyraża KOD, tyle że w tym przypadku akurat do "zagrożonej" demokracji.

Pan Zdzisław ma całkowitą rację w aspekcie "międzynarodowego odkręcania kota ogonem" w pewnych kwestiach. To długotrwały proces, ale dość skuteczny. W taki sposób Niemców zamieniono na "nazistów", a jeszcze trochę - kto wie? - może dowiemy się, że bomba atomowa z Hiroszimy to japońska była... wszak tam przecież wybuchła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten tytuł nie ma sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle nie zmieścił się tytuł: „Polish jokes” zapłaci za więzienia CIA w Polsce, za „polskie obozy koncentracyjne”?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.