Polish Masters. Athletic Bilbao wygrał ze Śląskiem i zajął 3. miejsce

Piłkarze hiszpańskiego Athletic Bilbao w meczu ze Śląskiem Wrocław wywalczyli trzecie miejsce w pierwszej edycji rozgrywanego we Wrocławiu turnieju Polish Masters. Spotkanie z "odmłodzonymi" gospodarzami zakończyło się skromnym 1:0.

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiMecz o trzecie miejsce z udziałem Śląska Wrocław poprzedziła uroczystość pożegnania Dariusza Sztylki. Wieloletni kapitan ekipy z Oporowskiej po mistrzowskim sezonie zakończył swoją sportową karierę. Teraz Sztylka ma zająć się szkoleniem zespołów młodzieżowych.

Do niedzielnego meczu trener Orest Lenczyk zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami desygnował całkiem inną "jedenastkę" niż w półfinale. Szansę gry z "wielkim" Athleticiem otrzymali gracze Młodej Ekstraklasy uzupełnieni zawodnikami z "podstawowej" ławki rezerwowych. Co ciekawe Śląsk rozpoczął spotkanie ustawieniem z dwoma napastnikami, co w przypadku zespołu Oresta Lenczyka w meczach "o punkty" jest rzeczą rzadko spotykaną.

Już w początkowej fazie meczu Athletic mógł wyjść na prowadzenie, jednak w 8. minucie strzał Markela Suseata poszybował nad bramką. Wrocławianie jednak nie cofnęli się, chwilę później po faulu i żółtej kartce Ramalho okazji z rzutu wolnego nie wykorzystał Dalibor Stevanović.

Athletic na prowadzenie wyszedł jeszcze w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed końcem pierwszych 45 minut po dośrodkowaniu klubowego kolegi, piłkę trącił Markel Suseta kierując ją wprost do bramki Gikiewicza. Chwilę później drużyna z Bilbao mogła prowadzić już 2:0, jednak strzał Susety poszybował obok bramki.

Pięć minut po zmianie połów, szansę na wyrównanie miał Sylwester Patejuk, jednak mocny strzał nowego zawodnika Śląska Wrocław okazał się niecelny. W 56. minucie sporo szczęścia mięli piłkarze Śląska. Bramkarz wybił futbolówkę wprost pod nogi Toquero, który oddał strzał wprost w rękawice Gikiewicza.