Facebook Google+ Twitter

"Polish Your English" - angielski z premierem

Książka "Polish Your English" to książka zawierająca 52 lekcje języka angielskiego. Publikacja ta ma na celu wzbogacenie słownictwa, a nie tylko naukę gramatyki.

okładka / Fot. Agora"Polish Your English" to książka do nauki języka angielskiego, która powstała za sprawą deklaracji premiera. Bowiem Donald Tusk 1 września 2014 roku na forum Rady Europejskiej obiecał, że w 3 miesiące podszlifuje swój angielski. Jakie były jego motywacje? Granice mojego języka są granicami mojego świata - pisał Ludwig Wittgestein, austriacki filozof i nauczyciel. W Zjednoczonej Europie nie ma już granic. Mamy nieograniczone możliwości studiowania, wolny rynek pracy stoi przed nami otworem. Aby móc w pełni z niego korzystać, musimy przekroczyć ostatnią barierę - językową.

Początkowo lekcje publikowane były codziennie na łamach "Gazety Wyborczej". Książka "Polish Your English" zbiera w całość wszystkie odcinki. Każda lekcja zawiera m.in. krótki tekst (z różnych dziedzin) z wyjaśnionymi trudnymi słowami; czasowniki na każdą okazję lub zdradliwe czasowniki; słowa wytrychy; zwroty, które używa się "żeby nie stękać" oraz przydatne idiomy - "między nami zwierzętami". Są także anegdoty i porady językowe.

W książce nie brakuje także humoru, w postaci listów pisanych przez detektywa S. i hydraulika Wacka z warszawskiego Powiśla. Wszystko to przeplatane jest tekstami po polsku o brytyjskiej kulturze, które napisali m.in. Michał Rusinek i Halina Bortnowska.

Książka zawiera także testy wiedzy o Wielkiej Brytanii, brytyjskim sporcie, pieniądzach itd., 2 klasówki, które mają na celu sprawdzenie zdobytej wiedzy oraz gry i zabawy językowe, w tym test predyspozycji językowej (na przykładzie języka suahili). Te części książki są najtrudniejsze.

Bardzo spodobała mi się scenka dziejąca się w biurze, pokazująca w żartobliwy sposób, jak wygląda "udana" rozmowa rekrutacyjna.

A succesfull job interview:
Employer: In this job we need someone who is responsible.
Applicant: I'm the one you want. In my past job, every time anything went wrong, they said I was responsible.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.