Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7854 miejsce

Politechnika Białostocka rozpoczyna współpracę z W. K. Budowlanym

Rektor Politechniki powołał już pracowników, którzy wraz z pracownikami Unibepu i Budimex Danwood stworzą zespół, który określi szczegółowy obszar współpracy Wschodniego Klastra Budowlanego z Politechniką.

Koordynator Wschodniego Klastra Budowlanego Tomasz Kozłowski / Fot. Menu GroupW styczniu 2013 roku prezesi Zarządów Budimex Danwood sp. z o.o., Unibep S.A. oraz prezes Wschodniego Klastra Budowlanego zwrócili się do Rektora Politechniki Białostockiej, prof. dr hab. inż. Lecha Dzienisa z propozycją współpracy. Firmy należące do Wschodniego Klastra Budowlanego rozwój swoich produktów chcą uzyskać dzięki współpracy z Politechniką Białostocką.
- Klastry są naturalnym środowiskiem innowacyjności – mówi Tomasz Kozłowski, prezes Wschodniego Klastra Budowlanego. – Dlatego, aby mogły pełnić swoją funkcję kreatora i dystrybutora innowacji, muszą pozostawać w stałym kontakcie z ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Klastry z definicji ułatwiają wdrażanie wiedzy stricte naukowej oraz teoretyczno-technicznej do praktyki życia gospodarczego. Naturalnym jest więc, że firmy opierające się na wysokich technologiach chcą współpracować z ośrodkami nauki – dodaje.

- Najbardziej racjonalną formą współpracy mogłoby być współdziałanie w formie podklastra budownictwa drewnianego w ramach Wschodniego Klastra Budowlanego, którego jesteśmy członkami – mówi Jarosław Jurak, prezes Zarządu Budimex Dandood sp. z o. o.. - Obecna silna pozycja naszych firm oraz potrzeba wchodzenia
na najwyższy poziom rynkowy i technologiczny mogłaby stanowić doskonałą bazę do modelowej współpracy z nauką, z korzyścią dla wszystkich uczestników tej współpracy, jak też dla całego regionu – dodaje Jan Mikołuszko, prezes Zarządu firmy Unibep S.A.

Związek Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Menu GroupFirmy budowlane z Bielska Podlaskiego chcą skupić się wokół najnowocześniejszych światowych rozwiązań budownictwa energooszczędnego i ekologicznego. Obecne produkty bielskich spółek skutecznie konkurują z innymi na najbardziej wymagających rynkach Europy Zachodniej i Skandynawii. Jednak dla uzyskania trwałych przewag konkurencyjnych wymagania są coraz wyższe.
W odpowiedzi na propozycję współpracy rektor Politechniki Białostockiej, prof. dr hab. inż. Lech Dzienis do Zespołu pracującego nad rozwojem produktów firm budowlanych zaproponował trzech pracowników Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Wkrótce Zespół naukowców spotka się z pracownikami Budimex Danwood i Unibepu i ustalą obszar i formę współpracy.

Budimex Danwood jest największym w Niemczech budowniczym domów energooszczędnych pod klucz. Co dziesiąty dom budowany w Niemczech pochodzi z fabryki z Bielska Podlaskiego i jest montowany przez pracowników polskiej firmy.

Tym, co wyróżnia Unibep na polskiej mapie firm budowlanych jest wysoki udział stabilnej sprzedaży eksportowej. Spółka
realizuje kontrakty na rynku rosyjskim, a także produkuje budynki modułowe sprzedawane na rynek norweski, gdzie jest największym polskim eksporterem usług budowlanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Współpraca popłaca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.