Facebook Google+ Twitter

Politechnika i Osram w jednej drużynie

Przed pierwszym meczem barażowym pomiędzy Delektą Bydgoszcz a AZS Politechniką Warszawską odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono nowego sponsora drużyny.

Nowy sponsor AZS Politechniki Warszawskiej / Fot. Anna KlepaczkoNowym sponsorem drużyny została firma Osram. Firma ta jest jednym z dwóch największych producentów źródeł światła i systemów oświetleniowych na świecie.

Prezes AZS Politechnika Warszawska Jolanta Dolecka: - Jestem bardzo zestresowana tym meczem, a jednoczenie bardzo szczęśliwa. Udało nam się dojść do porozumienia z panem prezesem firmy Osram, który zadeklarował się pomoc zespołowi. Myślę, że będzie to z korzyścią dla warszawskiej siatkówki. Najbardziej zależy mi na wyniku, by zespół został w PLS-ie. Jeśli się zdarzy, że spadniemy, to na pewno będziemy chcieli w kolejnym sezonie powrócić. Dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego jest jeszcze większą motywacją dla zawodników i oni sobie z tego zdają sprawę. Jeżeli nie będą sparaliżowani to na pewno zagrają tak żeby wygrać. Oficjalnie chciałam poinformować, że nazywamy się J.W. Construction Osram AZS Politechnika Warszawska.

Prezes firmy Osram Bogumił Stepan: - Rozglądaliśmy się na rynku i szukaliśmy możliwości sponsoringu w sporcie. Okazało się, że Politechnika Warszawska daje nam taka szanse. Politechnika jest bardzo poważną firmą i dla nas jest to wielki honor być sponsorem tytularnym. Chcemy podjąć współpracę na dłuższy okres. Zakładamy na razie okres 3-letni. Jeśliby się Politechnice - niestety - potknęła się noga to będziemy wspierać zespół także w 1 lidze. Politechnika i Osram są teraz w jednej drużynie.

Nowa umowa pozwoli dokonać zmian w drużynie w przypadku jej pozostania w PLS. Jolanta Dolecka, prezes AZS-u, marzy o budżecie w wysokości 3 - 4 mln zł: - W sezonie 2008/2009 zespół musi ulec dość dużemu przemeblowaniu. Myślimy o licznych zmianach, przynajmniej 5 - 6 zawodnikach. Uważam, że w Warszawie nie ma lepszej sali (przyp. red. Hala „Arena” na warszawskim Ursynowie) niż ta w której gramy i na pewno zostaniemy tutaj - dodaje Dolecka.

W ostatnich dniach warszawska drużyna musiała trenować w dużo mniejszej sali przy ul. Hawajskiej. Spowodowane to było tym, że Arena Ursynów była zajęta. Klub, na początku sezonu, zarezerwował salę w terminach play-offów, nie myśląc o barażach. Także z tego powodu pierwszy mecz barażowy odbył się w środę, a nie jak początkowo planowano w sobotę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.