Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27420 miejsce

Politechnika Łódzka objęła patronatem II LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli

Dziś w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli podpisano porozumienie ramowe dotyczące objęcia patronatu nad tą szkołą przez Politechnikę Łódzką.

Wymiana dokumentów w trakcie podpisanie patronatu / Fot. Starostwo Powiatowe w Zduńskiej WoliPolitechnika w Łodzi jest - jak zaznaczył reprezentujący uczelnię doc. dr Andrzej Just, dyrektor Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ - czwartą uczelnią techniczną na krajowej liście rankingowej. Porozumienie przynosi korzyści obydwu stronom: politechnika promuje swoją ofertę, zachęca i przygotowuje licealistów do podjęcia studiów na łódzkiej uczelni. Korzyści dla liceum są ogromne: PŁ oferuje zajęcia wyrównawcze, kształcenie drogą elektroniczną (w tym przeprowadzenie próbnej matury z matematyki), zaprasza do Akademii Zastosowań Matematyki, przybliża tok przyszłych studiów, proponuje materiały dydaktyczne, otwiera laboratoria.

Do podpisania umowy doszło po kilku miesiącach starań, w dużej mierze dzięki determinacji inicjatorki porozumienia - nauczycielki matematyki i fizyki w II LO Renaty Długosz. Dyrektor szkoły Paweł Dzwonik podkreślił, że choć liceum „na Jasnej” było do tej pory kojarzone z profilem humanistycznym, przyrodniczym i społecznym, to trzeba sprostać wyzwaniom współczesnego świata, który czeka na inżynierów. Starosta Wojciech Rychlik pogratulował tak szybkiej finalizacji porozumienia, dzisiejsze spotkanie udało się zorganizować mimo natłoku spraw w okresie sesyjnym na uczelni.

Po oficjalnej części uczniowie mieli okazję zapoznać się z materiałami informacyjnymi PŁ, otrzymali foldery, podręczniki i gadżety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.