Facebook Google+ Twitter

Politechnika Łódzka otwiera uniwersytet dla dzieci

To może być strzał w dziesiątkę. Sądząc przynajmniej z ogromnego zainteresowania rodziców, którzy chcą zapisać swe pociechy na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy. Aby zostać tu studentem, trzeba mieć od 7 do 12 lat. Zajęcia poprowadzi kadra naukowa uczelni. Miejsc jest tylko 300. Tyle, ile pomieści aula.

 / Fot. Politechnika Łódzka– Ci, którym nie uda się zakwalifikować, będą mogli śledzić przebieg zajęć w internecie – pociesza Anna Janicka z Politechniki Łodzkiej. Dziennie odbiera kilkadziesiąt telefonów od rodziców, którzy już chcą zapisywać dzieci na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy, choć termin elektronicznego naboru wyznaczony został dopiero na 4 lutego. – Na pewno nie zaczniemy przyjmować zgłoszeń już po północy – mówi dla Wiadomości24.pl Anna Janicka. – Pozwolimy rodzicom się wyspać. Zgłoszenia przyjmowane będą także telefonicznie i osobiście.

Czterdziestominutowe zajęcia mają odbywać się w soboty. Początek - pierwszego marca, a temat inauguracyjnego wykładu prof. dr hab. inż. Włodzimierza Nakwaskiego to: "Harry Potter, magia czy fizyka?". Następnie dr inż. Przemysław Sękalski wspólnie z młodymi studentami poszuka odpowiedzi na pytanie „Jak duży jest komputer?” Prof. dr hab. inż. Piotr Kula wygłosi wykład „Materiały inżynierskie od Flintstonów do Jetsonów”, dr inż. Krzysztof Kierus opowie na temat: "Dr. Jekyll i Mr. Hyde - dwa oblicza chemii", a w czerwcu, dr Bogdan Koszela wytłumaczy dlaczego "Matematyka jest wszędzie".

Po zdobyciu w specjalnym indeksie co najmniej trzech stempli, zaświadczających udział w wykładach letniego semestru, najmłodsza studencka brać otrzyma dyplomy. – Staramy się nawiązać współpracę z innymi łódzkimi uczelniami – mówi Anna Janicka. – Głównie zależy nam na kierunkach humanistycznych, by poszerzyć tematykę wykładów. Przyznaje, że podobne zajęcia odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim. W Łodzi udział dziecka w zajęciach podczas jednego semestru kosztował będzie 30 zł. Jaki jest cel stworzenia Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego? Cel to dobra zabawa, przy której można się czegoś ciekawego dowiedzieć i nauczyć - można przeczytać w dziale FAQ, na stronie Politechniki Łódzkiej, poświęconej temu kapitalnemu projektowi.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo dziękuję za informację. Będę próbował zapisać mojego syna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) ciekawa inicjatywa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.