Facebook Google+ Twitter

Politechnika Warszawska ma 97 lat. Zobacz jak uczci rocznicę

Politechnika Warszawska rozpoczyna dzisiaj uroczystości związane z 97. rocznicą powstania uczelni. Piknik Studenckich Kół Naukowych, wybory Miss i Mistera Politechniki, Bieg o Puchar Rektora oraz zwiedzanie uczelnianych laboratoriów, to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez uczelnię z okazji jej corocznego święta.

 / Fot. Marcin Białek/Creative Commons 3.0Wydarzenia przygotowane w związku z obchodami "Dni Politechniki" to doskonała okazja do poznania kulturalnego i zabawnego oblicza uczelni. Tegoroczne święto rozpoczęła wystawa Biblioteki Głównej "Poznaj Władze naszej uczelni", którą będzie można oglądać do 22 listopada w Krużgankach Dużej Auli Gmachu Głównego. Uroczystości potrwają do 18 listopada, a zakończy je zwiedzanie uczelni z przewodnikiem.

Podczas Pikniku Studenckich Kół Naukowych młodzi wynalazcy zaprezentują zebranym swoje najnowsze odkrycia. Wydarzenie będzie także dobrą okazją do spotkania z wybitnymi i doświadczonymi konstruktorami. Uczestnicy będą mogli porozmawiać z twórcami pierwszego polskiego satelity PW SAT czy twórcami bolidu WUT RACING, startującego w wyścigach Formuły SAE.

W najbliższy czwartek na stadionie Syrenki studenci oraz wykładowcy zmierzą się w Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Odbędzie się on już po raz siódmy, a jego uczestnicy przebiegną ponad 2 kilometry. Jednak dla nauczycieli akademickich najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie niewątpliwie Gala Złotej Kredy. Laureaci tej nagrody zostaną docenieni za profesjonalizm i przyjazne podejście do studenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.