Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9609 miejsce

Politechnika Warszawska najpopularniejszą uczelnią w Polsce. Tuż za nią Politechnika w Gdańsku

Z raportu podsumowującego tegoroczną rekrutację na studia wynika, że absolwenci szkół ponadgimnazjalnych najchętniej wybierają politechniki. Kierunkiem cieszącym się dużym zainteresowaniem przyszłych studentów jest niezmiennie informatyka.

https://flic.kr/p/dg3vfg / Fot. MSZ/CC BY 2.0Z danych zebranych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, zgodnie z trendem zapotrzebowania rynku pracy, najczęściej wybierają politechniki.

Uczelnią, która cieszy się największym zainteresowaniem jest warszawska Politechnika. Tuż za nią znalazła się Politechnika Gdańska, a na 3. pozycji Politechnika Poznańska.

Następnie: Politechnika Łódzka, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Z raportu podsumowującego tegoroczną rekrutację na studia wynika również, że to informatyka jest najbardziej obleganym kierunkiem - wybrało ją w tym roku 30 tys. kandydatów.

Na 2. miejscu zestawienia najpopularniejszych kierunków znalazło się prawo. Dalej: zarządzanie, ekonomia, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, finanse i rachunkowość, automatyka i robotyka, psychologia, pedagogika - czytamy na nauka.gov.pl.

Zobacz także: Warszawski Nowy Świat najdroższą ulicą handlową w Polsce. Tuż za nią ulica Floriańska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie dziwota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.