Facebook Google+ Twitter

Politechnika Wrocławska będzie współpracować z firmą Volvo

Dziś Politechnika Wrocławska podpisała umowę z gigantem rynku motoryzacyjnego, Volvo. Od tej pory uczelnia oficjalnie współpracuje z firmą, dzięki której może rozwijać swoje projekty badawcze oraz dokładniej kształcić studentów.

Podpisanie umowy, od lewej: Detmar Kampmann, prezes Volvo Polska Centrum Przemysłowe; Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski; Małgorzata Ryniak, Dyrektor Generalny Volvo IT Polska / Fot. Krzysztof MazurKapitał Politechniki Wrocławskiej jest wręcz nieoceniony, to tu uczą się najtęższe umysły regionu, należy ona do grona 3 największych i najlepszych politechnik w kraju - na 12 wydziałach, w Studium Kształcenia Podstawowego oraz w 3 Zespołach Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych, pod kierunkiem niemal 2 tys. nauczycieli akademickich kształci się ponad 32 tys. studentów. 80-letnia firma Volvo postanowiła postawić na młodzież z Wrocławia i powierzyć jej przyszłość swojego technicznego rozwoju. Wspólnie, naukowcy z Volvo i studenci, postarają się rozwijać istniejące systemy oraz opracowywać innowacyjne rozwiązania. Wszelkie zespołowe poczynania podniosą konkurencyjność Dolnego Śląska, na formalizacji związków Politechniki z Volvo korzystają wszyscy. Młodzi naukowcy mogą już korzystać z laboratoriów i zasobów współpracownika. To ogromna szansa dla rozwijającej się kadry technicznej na Dolnym Śląsku.

Volvo zatrudni również wybranych studentów IV i V roku, w zależności od potrzeb i sytuacji na rynku. Poza tym na politechniczne katedry wejdą naukowcy, pracownicy Volvo, którzy poprowadzą prelekcje i seminaria. Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski zaznaczył: - Współpraca nauki z biznesem to w dzisiejszej dobie bezwzględna konieczność. Politechnika Wrocławska, jako jedna z trzech największych uczelni technicznych w Polsce ma wiele do zaoferowania nawet największym firmom. Potrzeba nam dużej koncentracji na badaniach najwyższej jakości i zdecydowanego dążenia, aby wzmacniać powiązania między nauką a gospodarką. Należy także zachęcać przedsiębiorców, by w większym stopniu wprowadzali innowacje. Tym celom służy zacieśnienie współpracy z dużą i znaną na całym świecie firmą Volvo.

Sukces Politechniki Wrocławskiej to kolejny dowód na to, ze Dolny Śląsk pnie się w górę, poszukuje nowych szans dla miejscowej młodzieży. Baza naukowa wciąż się powiększa, a takie umowy jak Politechniki z Volvo zmniejsza ryzyko wystąpienia niedopuszczalnego zjawiska,czyli
bezrobotnego absolwenta wyższych studiów. Z niecierpliwością wyczekuję pierwszych efektów wspólnej pracy Politechniki Wrocławskiej i Volvo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.