Facebook Google+ Twitter

Politolodzy: Donald Tusk był "mętny"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 11:12

Politolodzy oceniają wczorajsze zeznania premiera przed komisją hazardową jako pozbawione konkretów, ale przygotowane pod względem wizerunkowym.

Doktor Marek Kochan z Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że sposób premiera można określić jako "mętny". Łączył pozornie kategoryczne stwierdzenia z rozmytymi zdaniami, słowotokiem pozbawionym treści. Zdaniem doktora Kochana wypowiedź Donalda Tuska była formą kreacji własnego wizerunku. Mówił dużo o sobie, jako o sympatycznym premierze, który nie ma zbyt wiele do powiedzenia przed komisją.

Doktor Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zwraca uwagę, że premier starał się stworzyć wrażenie człowieka zajętego, pochłoniętego sprawami państwa. Jednocześnie bagatelizował sprawę, podkreślając że ma wiele innych problemów na głowie, a komisja mu w nich przeszkadza.

Z kolei profesor Andrzej Rychard zauważa, że wielogodzinne przesłuchania przed komisją hazardową nie są skuteczne. Zdaniem socjologa, wczorajsze 13-godzinne przesłuchanie premiera Donalda Tuska nie przyniosło przełomu w pracach komisji.

Wczorajsze przesłuchanie Donalda Tuska rozpoczęło się o godzinie 9:00 rano a zakończyło po godzinie 22:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.