Facebook Google+ Twitter

Politolodzy: Mińsk zakończył zabawę w liberalizację

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-23 19:17

Według białoruskiej agencji BiełaPAN, władze w Mińsku rozpoczęły wojnę przeciwko wszystkim niezależnym organizacjom. Cytowani przez agencję eksperci w ten właśnie sposób tłumaczą ostatnią falę represji wobec członków nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi.

Zdaniem politologów, Mińsk jest rozczarowany efektami współpracy z Unią Europejską, a ideę Partnerstwa Wschodniego uważa za mocno przereklamowaną.

Zbliżające się wybory prezydenckie na Białorusi zmuszają urzędników do zdecydowanej rozprawy ze wszystkimi siłami opozycji, a na tej liście znalazł się również nieuznawany Związek Polaków. Politolog Andrej Fiedorow uważa, że Bruksela nie dysponuje odpowiednimi mechanizmami nacisku na białoruskie władze, aby proces ten powstrzymać. - Staruszka Europa okazała się słaba wobec autorytaryzmu - dodaje ekspert.

Zdaniem analityka Walerija Korbalewicza, Mińsk boi się jedynie krachu gospodarczego, ale na razie skutecznie karmi białoruską gospodarkę Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Obaj eksperci zgodnie przyznają, że wsparcie finansowe, jakie Białoruś otrzymuje z Unii Europejskiej, jest minimalne i jego brak w przypadku ewentualnych sankcji nie będzie odczuwalny w Mińsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.