Facebook Google+ Twitter

Politycy chwalą wybór Piechocińskiego na szefa PSL

Wśród delegatów na sobotni zjazd ludowców zapanowało zdziwienie i konsternacja, po ogłoszeniu wyników wyborów prezesa partii. Zdawało się, że "żelazny" Waldek nie jest do pokonania, a jednak.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykTuż po wyborach rzecznik PSL, Krzysztof Kosiński skomentował wygraną Janusza Piechocińskiego: "Piękno demokracji, prawdziwej". Szef SLD, Leszek Miller, gratulując nowemu prezesowi ludowców, powiedział, że Piechociński to "znakomity kandydat na ministra infrastruktury." "Nam łatwiej współpracować z liderem PSL, który nie ma na sumieniu kontraktu gazowego z Rosją" - ocenił wybór z kolei Przemysław Wipler z PiS.

Andrzej Biernat z PO uważa, że Janusz Piechociński wydaje się być bardziej nowoczesnym PSL-owcem w sensie poglądów, niż Waldemar Pawlak. Wyraża też przypuszczenie, iż będą musiały nastąpić jakieś zmiany w rządzie, zwłaszcza po zapowiedzi rezygnacji z funkcji rządowych Pawlaka. I można się spodziewać, że Piechociński zechce zaproponować, po konsultacjach z premierem nowe rozwiązania w rządzie - podkreślił Andrzej Biernat.

Rzecznik Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek, w komentarzu na temat decyzji kongresu PSL, powiedział, że to co się stało daje jakaś szansę ludowcom, żeby PSL "stał się bardziej cywilizowaną partią, a mniej partią nepotystyczno-etatystyczną". Jeśli mielibyśmy tych dwóch polityków wybierać - powiedział Andrzej Rozenek - to "zdecydowanie Janusz Piechociński jest lepszym przewodniczącym".

W ocenie większości polityków nowy przewodniczący PSL i decyzje kongresu nie stanowią zagrożenia dla obecnej koalicji rządowej. Po pierwsze postanowienia kongresu są wyrazem demokracji, a po drugie to co się stało po wyborze nowego szefa ludowców jest sprawą wewnętrzną PSL. Ludowcy będą nadal trwać w koalicji, bo władzę kochają, a bez niej zbyt dużo mieliby do stracenia i byliby niczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pawlak zapytany przed wyborami: "Czy pan wygra?" odpowiedział: "Tak."
Nie dotrzymał słowa...:)
Mam w uchu gorący komentarz kogoś będącego "przy stole" i nie widzę teraz możliwości rzetelnej wypowiedzi,
Jeśli ktokolwiek widzi, to znaczy, że jest niewidzący...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kalisz w TOK FM apelował do Piechocińskiego, żeby nie przepraszał, że wygrał. Tusk w tym swoim zaskoczeniu nawet wczesnej i szybkiej gratulacji nowemu prezesowi nie złożył. Totalne zaskoczenie. Widać, że chłopcy w polityce mają wodzowskie przyzwyczajenia, gdzie to naczelny rozdaje karty i nic bez jego zgody nie ma prawa się wydarzyć. A tu demokratyczne zaskoczenie... Był wódz - nie ma wodza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak teraz będą się dogadywać , co i jak .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykład konfederacji gołębiowskiej znalazł po części swoje uzasadnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Politycy, w zależności od potrzeb, będą chwalić teraz Piechocińskiego, ale w przeddzień wyborów wszyscy hurmem odpowiadali, że wybiorą Pawlaka, chociaż wszystko w demokratycznych wyborach jest możliwe - odpowiadali wszyscy. To się nazywa mądrość... I taki "gracz" ze sceny politycznej dumnie dzisiaj powie, że trafił... Gładkosłowie dzisiaj przerasta komunistyczną nowomowę. Jednak idzie postęp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.