Facebook Google+ Twitter

Politycy: Co dalej z komisją hazardową?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-06 13:06

Politycy z wszystkich ugrupowań zastanawiają się jak można rozwiązać problem posłów PiS w komisji śledczej do spraw afery hazardowej. Posłowie spierają się, czy usunięci z komisji Beata Kempa i Zbigniew Wassermann mogą być do niej przywróceni.

Stanisław Żelichowski z PSL proponuje, żeby zostali przesłuchani przed komisją. Jeśli nie pojawią się żadne informacje, które dyskwalifikowałyby posłów PiS jako członków gremium, będzie można pomyśleć o ich przywróceniu - uważa przedstawiciel ludowców.

Sebastian Karpiniuk z PO uważa jednak, że nie ma takiej możliwości i PiS powinien delegować innych posłów do komisji. Karpiniuk podkreśla, że nie można doprowadzić do sytuacji, w której posłowie byliby jednocześnie przesłuchiwanymi i przesłuchującymi.

Innego zdania jest SLD. Przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski wskazuje na podobne przypadki. W komisji naciskowej były podobne zastrzeżenia do Andrzeja Czumy. Jako minister sprawiedliwości prokurator generalny nadzorował śledztwa badane przez komisję śledczą, w której zasiada. Platforma nie miała wtedy wątpliwości do do obecności Czumy w komisji, dlatego te reguły powinna zastosować i teraz - uważa polityk.

Joachim Brudziński z PiS zapowiedział, że posłowie będą odwoływać się w swojej sprawie do Prezydium Sejmu. Wyraził nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość zyska w tej kwestii poparcie lewicy i PSL.

W czwartek posłowie PiS Zbigniew Wassermann i Beata Kempa zostali w wyniku głosowania usunięci ze składu komisji hazardowej. Oboje byli członkami rządu Jarosława Kaczyńskiego i opiniowali w 2007 roku projekt ustawy hazardowej. Ponieważ uczestniczyli w pracach legislacyjnych nad ustawą, której losy bada komisja śledcza, mogą zostać wezwani na świadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.