Facebook Google+ Twitter

Politycy – część I. Wybory. Kasa. Kariera.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-05 22:45
  • Creative Commons

Elżbieta Czykwin w książce „Stygmatyzm społeczny” zamieściła słowa, jakie wypowiedział w Bundestagu J. Fischer, były lider Partii Zielonych, i były one skierowane do prezydenta R. von Weizsackera, „Za przyzwoleniem, jest pan dziurą w dupie".

1


Jaka jest różnica pomiędzy szlamem a politykiem?* Taka, że szlam zawsze zalega na dnie zbiornika wodnego i nie musi płynąć, a polityk? - Ten dopiero pływa i jeszcze na dodatek z prądem. Niektórzy politycy – umoczeni są w tylu sprawach, że życia zabraknie, żeby to wszystko osuszyć. Dobra, bez zbędnych i głupich moich porównań, od razu zatem wyłożę kawę na ławę, bo mam pociąg do prawdy wielowymiarowej i muszę na niego zdążyć. A pośpiech mi już uciekł. No nic
- trzeba wrócić za biurko i czymś „twórczym” się zająć aż do następnego przyjazdu ekspresu.

I tak politycy słowa do Was nie dotrą, i tak zaprzeczycie wszystkiemu, i tak w przemalowanej skórze wystawicie się na listach do kolejnych wyborów, i tak złamiecie wiele kontraktów. Choć zdarzy się i politykom mówić prawdę, kiedy muszą wyjść do toalety za potrzebą. To chwila, kiedy rzeczywiście nie kłamią.

Poniżej zamieszczony jest program 21 punktów, jako odniesienie tylko do gry w karty w oko, bo aspirantom do władzy i przywilejów, przesłoniło od dawna perspektywę jakiegokolwiek rozwoju, poza Ich własnym rozwojem i kształtem fotela. I jeszcze małe wyjaśnienie przed rozpoczęciem lektury słupków. Te 21 stopniowo punktów to będą przewinienia, słabości a może nawet siła polityków, bo nikt z wielu Nas nie ma takiej zdolności przystosowania się do panującej Nam obecnie rzeczywistości korporacyjno-technologicznej.

1. Czy uda wam się przeżyć za 600 zł na miesiąc?
2. Politycy gadają czasami – nie do rzeczy i nie po ludzku.
3. Koszmarna nuda – te wszystkie deklaracje polityków, ich traktaty, których żywot, jak mówił generał Ch.de Gaulle, jest jak polne kwiaty.
4. Chcą rządzić krajem, państwami, unią, światem a brak im poczucia humoru. Czasami się uśmiechają. Całują dzieci. I co z tego?
5. Polityczne gierki i słabe przygotowanie w realizacji misji społecznej. Owe hasło może to i iluzja, lecz dla integracji społecznej wiele znaczy.
6. Sztywni aż do bólu – politycy, uścisk rąk (ale ten od rączka rączkę myje), poklepywania, całusy, ukłony, podczepianki, zapraszanki, uśmiechajki.
7. Politycy zagubili pojedynczego człowieka i jego sprawy. Utracili kontakt. Przyczepili się do fotela władzy. Zachłysnęli się demokracją widzianą po swojemu.
8. Zjedzcie wreszcie sami tę zgniłą kiełbasę wyborczą, a wyborcom – należy się podwyżka i rzetelna debata społeczna, nie tylko medialne show ,„spotyzacja” przekazu, wrzutki ideologiczne, zastępcze tematy.
9. Żeby kłamać, trzeba mieć dobrą pamięć, co się powiedziało 10 lat temu, 2 lata temu, pół roku temu, miesiąc temu, dwa dni temu – bo ludzie, wyborcy raczej pamiętają. Muszą pamiętać, jeśli leży Im na sercu wysokość rachunków i opłat.
10. Ile razy politycy wymawiają słowa: demokracja, może nie raz to oznaczać w praktyce zamordyzm; ile razy posługują się terminem sprawiedliwość społeczna, to dla większości z Nich może znaczyć „ prywata”, ile razy wymsknie się Im pojęcie „wolność”, tak naprawdę oznacza to dla Nich kontrolę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobre podsumowanie obecnej sceny politycznej i ludzi w niej bawiącej - szkoda tych 20 lat , gdyż trzeba będzie kolejnych by doprowadzić do normalności w tym kraju , ale cóż trzeba zakasać rękawy i dać pierwszy sygnał w wyborach samorządowych bo jak to mówią "ryba psuje się od głowy" - dlatego od ogona trzeba leczyć Polską - RYBKĘ - może się coś da uratować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mocne. Ale tego jest? Przytkało mnie ciut, ciut. Miałem pewne zamiary, a teraz mam wątpliwości. Sam nie wiem, dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.