Facebook Google+ Twitter

Politycy - fałszywi czy szczerzy?

Każdy człowiek ma swoje dwie twarze, ale czy polityka również je ma?

Według wielu ludzi polityka jest pewnym sposobem na wybicie się jej przedstawicieli w mediach. Czy jest to prawdą, czy nie, dowiemy się tego po wyborach.

Gdy pewna osoba mówi, że polityka to gra, jesteśmy zdolni jej uwierzyć, bo to po części prawda. Być może tylko kilkunastu politykom zależy na losie obywateli. Nie twierdzę, że politycy chcą stać się gwiazdami, bo nie do mnie należy ich ocenianie, ale zauważyłam, że codziennie w radiu jest rozmowa z innym działaczem. Redaktorom nie przeszkadza to, że jeden jest bardziej znany, a drugi mniej. Każda rozmowa w ostatnim czasie sprowadza się do jednego pytania: "jak Pan/Pani myśli, kto ma większe szanse na objęcie władzy w Polsce?". Jednym słowem politycy służą do mówienia o sytuacji panującej w Sejmie lub Senacie. Niektórzy z nich są zabawni, inni ponurzy, ale wszyscy mówią o tym samym.

Prawdziwy polityk powinien martwić się o losy Polski, o to, jak poradzi sobie np. na Euro 2012. Powinien starać się ustalać nowe, lepsze, bardziej przydatne w życiu codziennym ustawy. Prawdziwych polityków nigdy na świecie nie było i nie będzie. Zawsze chodziło tylko o osiągnięcie celu, a następnie o zostawienie tego całego chaosu na łaskę losu.

Podsumowując, polityka to jedna wielka rywalizacja, w której nikt nie patrzy na dobro obywateli, ale na sławę i popularność. Każdy może mieć na ten temat swoje zdanie, więc ja ukazałam moje powyżej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.