Facebook Google+ Twitter

Politycy i artyści demolowali paryski hotel

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-27 16:32

W Paryżu politycy i artyści uczestniczyli w zbiorowym niszczeniu wnętrza jednego z najbardziej eleganckich hoteli. Ten hapenning odbył się z okazji rozpoczęcia generalnego remontu, który potrwa 15 miesięcy. W tym czasie wystrój obiektu zostanie całkowicie zmieniony.

Do hotelu Royal Monceau w Paryżu z młotkami przybyli między innymi byli ministrowie kultury Jack Lang i Jacques Toubon, a także aktorzy Jude Law i Guillaume Canet.

Tak zwana „demolition party" została zorganizowana przez światowej sławy stylistę i designera Philippe'a Starcka.
Każdy uczestnik wydarzenia mógł po prostu niszczyć wszystko, co pozostawiono w hotelu po wyjeździe ostatnich klientów. Goście ubrani w eleganckie białe kombinezony mogli pastwić się nad wannami, lampami, pozłacanymi zdobieniami wind i holu.

W akcji uczestniczyli również liczni artyści plastycy. Korzystali oni z tego, że dano im całkowitą swobodę - mogli malować na ścianach, rozlewać wodę lub farbę na podłodze, a nawet przylejać umywalki do sufitu. Jedynym warunkiem było zaakceptowanie faktu, że dzieła te - po sfotografowaniu - ulegały zniszczeniu jak całe wnętrze hotelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.