Facebook Google+ Twitter

Politycy już podsumowują rok 2008 - interesujący

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-21 12:17

Politycy różnią się w ocenach kończącego się roku, jednak zgodnie uważają, że był interesujący. Do osób zwracających uwagę na negatywne wydarzenia należy minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Jego zdaniem rok 2008 stał pod znakiem konfliktu premiera z prezydentem. Kamiński podkreślił, że Lech Kaczyński jest dobrym prezydentem brutalnie atakowanym przez przeciwników politycznych.

Z kolei szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski uważa, że mijający rok był dobry dla Polski. Wśród pozytywnych wydarzeń polityk wskazuje te, które rozgrywały się na arenie międzynarodowej: porozumienie w sprawie tarczy antyrakietowej, pakietu klimatycznego i wyprowadzenie polskich wojsk z Iraku.

Dla Przemysława Gosiewskiego wydarzeniem roku był kryzys finansowy. Polityk PiS krytykuje postawę premiera wobec zawirowań na rynkach finansowych. W opinii Gosiewskiego, Donald Tusk nie podjął żadnych konkretnych działań by złagodzić ewentualne skutki kryzysu.

Natomiast przewodniczący klubu Lewicy Wojciech Olejniczak sytuację na polskiej scenie politycznej określił krótko nazywając ją "grą pozorów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.