Facebook Google+ Twitter

Politycy komentują sprawę Amber Gold

Znani politycy i partie od lewa do prawa przedstawiają swoje opinie w sprawie Amber Gold. Komentarze dotyczą wielu różnych wątków: klientów Amber Gold, związków Michała Tuska z Marcinem P., powołania komisji śledczej.

Prawica


 / Fot. Grzegorz Jakubowski, PAPJanusz Wojciechowski z PiS jest najbardziej zaangażowanym komentatorem sprawy Amber Gold. Poświęcił temu tematowi aż trzy wpisy na swoim blogu. Krytykuje Tuska, państwo, a także Andrzeja Wajdę, że za pieniądze Amber Gold chciał nakręcić film o Lechu Wałęsie. Pyta także, jak to możliwe, że człowiek wielokrotnie skazany mógł prowadzić taką działalność.

Na temat Marcina P. pisze: „Nie pójdzie siedzieć – bo w Polsce można siedzieć za 50 złotych, ale za 50 milionów. Nigdy!” Wspomina przy tym o pijanych rowerzystach, którzy nic nikomu nie zrobili, a idą do więzienia. Na swoim blogu Wojciechowski stwierdza, że Amber Gold mogło działać, gdyż polskie państwo jest nieudolne w każdej dziedzinie.

Wątpliwości Zbigniewa Kuźmiuka (PiS) na jego blogu na onet.pl budzi to, jak Donald Tusk poradzi sobie z konfliktem interesów. Sprawą młodego Tuska zajmuje się bowiem ABW, które Tusk nadzoruje. Twierdzi, że w Polsce nie funkcjonują dobrze sądy i prokuratorzy, dlatego że pierwsze doniesienia o nieprawidłowościach w Amber Gold pojawiły się 3 lata temu. Uważa on także, że Amber Gold miał parasol ochronny od państwa. Zwraca on także uwagę na powiązania OLT Express, którego właścicielem jest Amber Gold, z rzekomo powiązanym z rosyjskimi służbami ukraińskim oligarchą Igorem Kolomoyskim.

Marek Ast powiedział Faktowi, że afera z Amber Gold to dowód na słabość naszego państwa, na to, że instytucje powołane do kontroli działalności finansowej po prostu nie działają. Jeśli władze nie zajmą się tą sprawą, to pojawią się kolejni oszuści, którzy znowu naciągną tysiące ludzi.

Jak pisze wp.pl, 20 sierpnia rzecznik PiS Adam Hofman poinformował oficjalnie, że PiS chce komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Dodał, że Polacy już raz dali się nabrać Platformie Obywatelskiej, teraz Amber Gold, i ma nadzieję, że już trzeci raz się nie nabiorą. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podobno milczy celowo w tej sprawie.

Z kolei Arkadiusz Mularczyk z Solidarniej Polski uważa, że skala nieprawidłowości w sprawie Amber Gold jest tak ogromna, że być może rzeczywiście będzie potrzebna komisja śledcza. Uważa jednak, że na czele takiej komisji powinien stanąć ktoś z opozycji, gdyż komisja w sprawie afery hazardowej była kompromitacją - podaje gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

misaczka
  • misaczka
  • 21.08.2012 07:27

Komisje niczego nie wyjaśniają ale są okazją do bezpłatnej reklamy dla polityków.
Jak politykowi potrzebna reklama to niech za nią zapłaci

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 20.08.2012 14:53

Politycy tym żyją . Będą się ścigać w insynuacjach , poradach , tragizować - takie ma prawo każdy kto walczy o władzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 20.08.2012 14:51

Przekręcili ludzi na ciężkie pieniądze. Platforma jest jak Amber Gold, to złote powiedzenia Adama Hofmana - dobre porównanie ,bo jak się zajrzy do środka to złota nie ma .... ale lemingi dali się nabrać; po raz kolejny zresztą. A może ten syf POwski to ich żywioł??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.