Facebook Google+ Twitter

Politycy komentują wypowiedzi Drzewieckiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 11:56

Politycy są oburzeni niedawnymi słowami Mirosława Drzewieckiego. Były minister sportu udzielił wywiadu polonijnym mediom w swoim domu na Florydzie. Stwierdził, że "Polska to dziki kraj", a on sam "gardzi polityką".

Szef SLD Grzegorz Napieralski nazwał wywiad Drzewieckiego skandalicznym. "Bolą mnie takie słowa, gdy słyszę je w ustach prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej. Gdzie był Mirosław Drzewiecki, gdy w brutalny sposób atakowano Włodzimierza Cimoszewicza i jego rodzinę czy Aleksandra Kwaśniewskiego i jego rodzinę?" - pytał Napieralski.

Również Krzysztof Putra z PiS uważa, że Mirosław Drzewiecki użył w wywiadzie "skandalicznych słów". "Pan Drzewiecki był już posłem w roku 1990 z ramienia KLD i brał udział w kszałtowaniu systemu demokratycznego. Nagle, kiedy pojawiły się jego osobiste kłopoty i uwikłanie w aferę hazardową, nie odpowiada mu, że jest próba dojścia prawdy w aferze hazardowej" - dodał Putra.

Jarosław Gowin z PO uważa z kolei, że dyskusja na ten temat jest nie na miejscu. "Wszyscy wiemy, jaka osobista tragedia spotkała ministra Drzewieckiego dlatego wolałbym nie komentować jego wywiadu, choć radykalnie się z nim nie zgadzam. Jeśli minister Drzewiecki uważa, że Polska to dziki kraj, a polityka jest ludożerczym zwierzakiem, to dla mnie naturalną konsekwencją takiej diagnozy byłaby samodzielna rezygnacja Drzewieckiego z aktywności politycznej" - powiedział Gowin.

Premier Donald Tusk najprawdopodobniej wezwie do siebie Mirosława Drzewieckiego i poprosi go o wyjaśnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.