Facebook Google+ Twitter

Politycy krytykują prezydenta za jego nieobecność w Gdańsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-07 13:37

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy krytykują prezydenta Lecha Kaczyńskiego za jego nieobecność podczas uroczystości z okazji 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie pokojowej nagrody Nobla.

Zdaniem Zbigniewa Chlebowskiego uroczystości w Gdańsku były wyrazem uznania nie tylko dla Lecha Wałęsy, ale całej Solidarności. Dlatego według przewodniczącego klubu parlamentarnego PO nieobecność prezydenta była błędem, którego nie da się usprawiedliwić. Chlebowski przyznaje, że jest mu z tego powodu nie tylko wstyd, ale także przykro.

Ostrzejszych słów użył poseł szef klubu PSL Stanisław Żelichowski. Jego zdaniem decyzja Lecha Kaczyńskiego o pominięciu tak ważnej uroczystości świadczy o małostkowości głowy państwa. Żelichowski uważa, że obecność prezydenta w Gdańsku byłaby bardziej pożyteczna, niż na minionych szczytach w Brukseli.

Wojciech Olejniczak szef Klubu Lewicy zwraca uwagę, że w Gdańsku, poza uroczystościami na cześć Lecha Wałęsy, miała też miejsce dyskusja na temat ważnych dla przyszłości Polski kwestii, jak np. pakiet klimatyczny. Dlatego nieobecność głowy państwa należy odczytywać jako błąd polityczny.

Prezydencki minister Michał Kamiński podkreśla, że prezydent nie mógł przełożyć zaplanowanej od dawna wizyty w Azji. Kamiński dodał, że Lech Kaczyński złożył już gratulacje Lechowi Wałęsie w dniu kiedy były prezydent dostał Nobla.

Na uroczystościach w Gdańsku był obecny m.in. prezydent Francji Nicolas Sarkozy, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, a także Dalajlama.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ale przecież przyjęcie naszego prezydenta przez wdowę po siódmym pretendencie do cesarskiego tronu (jakoś tak) też ma swoją wymowę i powinno sprawiać nam Polakom ogromny zaszczyt. To mniej więcej tak, jakby prezydenta Obamę przyjął brat szwagra ministra Kamińskiego. Czemu tego nie doceniamy? Myślę, że tendencyjne media fakt ten po prostu bagatelizują. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.