Facebook Google+ Twitter

Politycy lewicy o wczorajszym głosowaniu nad ustawą medialną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 15:35

Lewica obwinia Platformę Obywatelską o zerwanie rozmów w sprawie zmian w mediach publicznych. Posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jolanta Szymanek-Deresz powiedziała, że jej partia jeszcze przed wczorajszym głosowaniem nad prezydenckim wetem do ustawy medialnej, proponowała politykom PO wprowadzenie poprawek, które pozwoliłyby na przyjęcie nowego prawa.

Szymanek-Deresz zaznaczyła, że po wczorajszej przegranej, Platforma Obywatelska musi rozpocząć na nowo "ponadpartyjne negocjacje" projektów dotyczących kształtu mediów publicznych.

Poseł Jerzy Wenderlich uznał, że głosy klubu Lewicy uchroniły media publiczne przed przejęciem przez obóz rządzący. Zdaniem posła podczas rozmów między Lewicą a PO w sprawie odrzucenia prezydenckiego weta, partia Donalda Tuska nie chciała dać żadnych gwarancji dotyczących kształtu kolejnej ustawy medialnej.
Sejm podtrzymał weto prezydenta do ustawy medialnej. Tym samym odrzucił ostatecznie uchwaloną wcześniej nowelizację ustawy autorstwa PO. Przeciwko ustawie głosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości, klub Lewicy wstrzymał się od głosu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.