Facebook Google+ Twitter

Politycy mają dla każdego po gruszeczce...

Polityka skupia w sobie wiele pojęć. Dla jednych to żądza władzy, dla innych możliwość kreowania własnego wizerunku. Wiążą się z nią jeszcze dwa znamienne terminy- prawda i fałsz.

Prawda i polityka nie mogą iść ze sobą w parze, gdyż pierwsza z nich ujawnia, zaś druga uzasadnia. Prawda mówi wszystko. Z kolei polityka - tylko to, co jest potrzebne do realizacji określonych celów politycznych. W polityce nie chodzi o to, co naprawdę się wydarzyło. Najważniejszy jest bowiem własny punkt widzenia względem tego, co się stało. Takie - nieco przez pryzmat - jednostronne spojrzenie na rzeczywistość, jest jeszcze bardzo łagodną postacią manipulowania prawdą.

Bardziej zaawansowaną metodę działania polityków stanowi kłamstwo. Zwykle przybiera postać zatajenia lub mijania się z prawdą. Często także celowego wprowadzania w błąd. Proces ten rozpoczyna się już na etapie zdobywania władzy. Na początku kampanii wyborczej kandydaci na posłów, senatorów składają szereg obietnic. Cel zamierzony - pozyskanie wyborców. Są to jednak obietnice bez pokrycia. Dlaczego? Z prostego powodu. Na tym etapie nie są w stanie przewidzieć, czy będą mogli się z tych obietnic wywiązać. Oczywiście mogą zapewniać, że będą się bardzo starać. Lecz i to nie jest dotrzymywane. Zasiadając już bowiem w parlamencie, głosują zgodnie z aktualnym interesem własnym i swojej partii. Niestety rzadko się to pokrywa z tym, co poprzednio obiecywali.

Do wyborów pozostał tydzień. Z pewnością kampania nabierze kolorytu. W mediach co rusz pojawiać się będą ludzie obiecujący "gruszki na wierzbie". Czyż to nie jest piękne? Ten jeden raz, jesienią, nawet gruszki na wierzbie dojrzeją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

wiara w polityków to czysty surrealizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za "+"...a co do "wiary" w polityków...w Polsce gdyby nie dobry "PR" polityków można by policzyć na palcach jednej ręki;-)
Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę więcej wiary w polityków Tomku.

Dam plusik za dobry styl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno mieć szacunek do wyborcy...skoro nie mają go do konkurentów politycznych...
Pozdrawiam;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Politycy mają dla każdego po gruszeczce.. Ale nie koniecznie mają szacunek do (potencjalnego) wyborcy. Przynajmniej - nie wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.