Facebook Google+ Twitter

Politycy o agencie Tomku: "taki James Bond, jaka IV RP"

Od kilku dni media ujawniają kolejne tajniki pracy funkcjonariuszy CBA. Wszystko za sprawą wywiadu, którego udzielił serwisowi Gazeta.pl jeden z pracowników biura.

 / Fot. Jarosław Kruk/CC 3.0Funkcjonariusze CBA imprezowali nie w knajpach czy miejscach publicznych, a w mieszkaniach służbowych (operacyjnych), finansowanych z budżetu państwa, czyli przez podatników.

Zdaniem polityków Tomasz Kaczmarek "uwierzył, że jest Jamesem Bondem". "To taki James Bond, jaka była IV RP" - komentowali w Radiu ZET. Szczególną wesołość wzbudziły zdjęcia agenta Tomka, obecnie posła PiS.

"Całkiem zabawne zdjęcia, pod warunkiem, że IV RP nam już nie grozi" - mówił o kulisach "ciężkiej" pracy funkcjonariuszy CBA, wicemarszałek Sejmu, Jerzy Wenderlich z SLD. "Bond był bardziej skuteczny, a Tomek, zarówno jako agent, jak i poseł, chyba nie bardzo" - kpił poseł Robert Biedroń z Ruchu Palikota - podaje serwis Gazeta.pl.

"Te zdjęcia były żenujące. To taki James Bond, jaka była IV RP i jak ta służba była wywiadem brytyjskim na służbie Jej Królewskiej Mości. Niepokojące jest zwłaszcza podrabianie legitymacji dziennikarskich. To oznacza, że być może dopuszczono się metod nie tylko na granicy dobrego smaku, ale na granicy prawa" - komentował w programie "Siódmy Dzień Tygodnia" europoseł PO, Jacek Protasiewicz.

Były szef UOP, gen. Gromosław Czempiński ocenia, że zdjęcia i praca agentów "przykrywkowców" z CBA, o której czytamy od kilku dni to "bardzo młodzieńcze zachowanie". Według byłego szefa UOP, upublicznienie zdjęć agenta Tomka, to nie zdrada. Ale wydaje się, że "wiele osób w CBA ma pretensje do Tomka", za lansowanie się - czytamy w serwisie TOK FM.

W ocenie generała Czempińskiego, zdjęcia z agentem Tomkiem, potwierdzają to, co można było przypuszczać "już wtedy, jak CBA powstawało". "Ludzie tam pracujący są pełni młodzieńczego entuzjazmu i zaskoczeni instrumentami, jakie mają do dyspozycji. Wygląda to tak, jakby sprawy bezpieczeństwa czy konspiracji, były na drugim miejscu" - powiedział generał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Czasem mam wrażenie, że pod nickiem "roman koźmiński" czai się jakiś perfidny prowokator, robiący sobie z nas w tym momencie jaja. Bo pana antyPOwskie nastawienie i miłość do PiSu czasem wydaje się być aż absurdalna jak na polskie realia polityczne.

Albo jest pan jednym z tych, co to za Jarkiem i Lechem są po prostu dlatego, bo macie w rodzinie jakiegoś PiSiora w radzie miejskiej, który mąci wam obraz rzeczywistości. Istnieje też możliwość, że cierpicie na wyjątkowo zaawansowaną odmianę katolozy (nadmierną wiarę w świętość i nieomylność działaczy społecznych i politycznych odwołujących się do idei katolickich oraz wojującego patriotyzmu rodem jeszcze z lat wojennych).

Żeby mi tu tylko nikt nie usunął komentarza za rzekomą mowę nienawiści...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy Ofierski, słynny sołtys Kierdziołek, już kilkadziesiąt lat temu za komuny w swoim monologu powiedział o zmianach na stanowiskach (o rządzie otwarcie przecież mówić nie mógł z uwagi na cenzurę).
Odtwarzam z pamięci, więc nie jest to cytat, ale sens jest zachowany.

"Wicie, to jest tak. Jak na drzewie siedzą wrony i je pogonisz, to one tak bedą krążyć wokół tego drzewa, krążyć i po pewnym czasie znowu na nie usiędą. Tylko każda na innej gałęzi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, tu nie chodzi o to, że my panu nie wierzymy, że PO to zły rząd. Chodzi nam o to, że nie wierzymy, że PiS będzie lepszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@roman koźmiński.-Zakładam,że przeczytał Pan art.Pana Ryszarda Jana Zagórskiego pod podanym linkiem.

Ja przeczytałem.
Całkiem dobry i na czasie materiał informacyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ronan koźmiński-"Link, Pana Jana Ryszarda Zagórskiego mówi wystarczająco dużo - a to dopiero początek! "-Brzmi złowieszczo,ale świat był nieprzyjazny starości od swego początku,-czas było przywyknąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Także taka jest dzisiejsza RP jak tu... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy mniej śmieszni będą w rządzie : Brudziński , Hofman , Błaszczak , Duda , Górski , Girzyński , Maciarewicz , Piecha ? Pani Staniszkis powiedziała ,że z takimi miernotami Kaczyński nie wygra , więc Panie Romanie trochę Pan poczeka na nowy rząd czyli na święty nigdy . Po drugie nie mają zdolności koalicyjnych . Na przystawki nikt się nie pisze .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę nie obrażać-Panie Adrianie-koźmińskiego.Pan koźmiński zbyt długo przytulał się do drzewa,-w górnej jego części.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy można obrazić wieś,gdy miasto też jest dzisiaj w gruncie rzeczy wiochą?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać, apel nie poskutkował. Cóż, takiej owcy przynajmniej w tyłek ciepło (dopóki jej nie ostrzyżą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.