Facebook Google+ Twitter

Politycy o decyzji premiera ws. obchodów 4 czerwca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-10 13:43

Politycy różnią się w ocenie decyzji premiera o przeniesieniu na Wawel części obchodów rocznicy 4 czerwca.

Donald Tusk uważa, że wobec zapowiadanych demonstracji związkowców w Gdańsku, nie można zapewnić spokoju i bezpieczeństwa zaproszonym przedstawicielom państw europejskich. Z tego powodu polityczna część obchodów odbędzie się w Krakowie.

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości Joachima Brudzińskiego, takie wytłumaczenie premiera jest zupełnie nieuzasadnione. Według niego, argument o braku możliwości zapewnienia bezpieczeństwa jest tylko wymówką.
Decyzji premiera broni Zbigniew Chlebowski z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, decyzja ta, choć trudna, pozwoli na uniknięcie sytuacji, które mogłyby skompromitować Polskę w oczach zagranicznych polityków.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło jest niezadowolony, że obchody tak ważnej rocznicy stały się przyczyną sporu politycznego. Jak podkreśla, choć wybory w 1989 roku nie do końca były wolne, to jednak ta rocznica jest dla Polski ważna i powinna być obchodzona w zgodzie.

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że rocznicę wyborów uczci w Gdańsku. Podkreślił, że jako głowa państwa ma obowiązek uczestniczyć w obchodach 4 czerwca, by oddać cześć największemu ruchowi społecznemu w historii Polski, jakim była "Solidarność".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.