Facebook Google+ Twitter

Politycy o hakach na Sikorskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-14 14:38

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Aleksander Szczygło, pytany przez dziennikarzy o informacjach dyskredytujących Radosława Sikorskiego, odpowiedział, że to tajemnica państwowa.

O istnieniu takich informacji dotyczących obecnego szefa polskiej dyplomacji wspomniał szef opozycji Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Newsweeka. Tłumaczył, że chodzi o wydarzenia, które stały się powodem dymisji Sikorskiego z funkcji ministra obrony narodowej w rządzie PiS.

Aleksander Szczygło zaznaczył, że premier wie, o co chodzi już od listopada 2007 roku. Wtedy, tuż przed powołaniem swego rządu, Donald Tusk został powiadomiony o wszystkim przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, podkreślił Szczygło.

Eurodeputowany PO, Sławomir Nitras zauważył, że - jeśli by tak miało być, jak twierdzi Jarosław Kaczyński - to szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego powinien stwierdzić, czy interesy państwa nie są zagrożone w związku z tym, że szefem dyplomacji jest Sikorski. "Tego od niego oczekuję - powiedział.

Sławomir Nitras uważa, że chodzi o "ewidentną prowokację" ze strony Jarosława Kaczyńskiego. W jego przekonaniu, nie będzie ona miała wpływu na wynik wyborów, gdyż - jak powiedział - "słów Jarosława Kaczyńskiego nikt już poważnie nie traktuje".

Poseł Stanisław Żelichowski, lider ludowców i były minister w kilku rządach, jest przekonany, że żadnych haków na Sikorskiego nie ma.

- To kampania prezydencka i z góry było wiadomo, że w tej kampanii tak będzie - powiedział.
Żelichowski przypomniał, że Jarosław Kaczyński mając wiedzę o sprawach kompromitujących obecnego szefa MSZ, musiałby dla dobra państwa, ujawnić ją już znacznie wcześniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.