Facebook Google+ Twitter

Politycy o Iraku: Zyskaliśmy militarnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-05 17:49

Polska misja w Iraku dała żołnierzom doświadczenie, ale nie przyniosła skutków gospodarczych w kraju - uważają politycy. Wczoraj, nasi żołnierze przekazali Amerykanom dowodzenie bazą w Diwaniji.

Michał Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości wśród plusów misji wymienił także dobrą opinię, którą zyskali polscy żołnierze wśród sojuszników.

Zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Chlebowskiego, jest jeszcze za wcześnie na gospodarcze podsumowanie misji. Jak powiedział na ewentualne skutki ekonomiczne trzeba jeszcze poczekać.

Według szefa klubu Lewicy Wojciecha Olejniczaka Polska na misji w Iraku straciła politycznie, ponieważ ta interwencja podzieliła świat. Inaczej ma być z misją w Afganistanie.

Polska misja w Iraku trwała od połowy 2003 roku. W tym czasie przez Irak przewinęło się ponad 10 tysięcy polskich żołnierzy. W ciągu kilku najbliższych tygodni ostatni Polacy wrócą do domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.10.2008 14:51

Największym sukcesem wszelkich misji, w których biorą udział żołnierze jest ich zakończenie dlatego autor tych słów ma nadzieję, że Prezydet Rzeczpospolitej Polskiej doprowadzi przed zakończeniem swej pracy do zakończenia wszystkich misjji, w których brali udział polscy żołnierze a także doprowadzi do usunięcia wszytkich pomyłek ustawowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.