Facebook Google+ Twitter

Politycy o kryzysie w TVP: farsa, łup polityczny?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-20 10:01

Goście "Salonu Politycznego Trójki" są zdania, że konflikt między zarządem TVP a Radą Nadzorczą to poważny kryzys. Wczoraj Rada zawiesiła na trzy miesiące prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego, a także wiceprezesów Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Jednak przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski uważa, że uchwała Rady Nadzorczej TVP jest nieważna.

Gość radiowej Trójki Jarosław Gowin z PO nazwał całą sytuację "farsą", która powinna dać do myślenia politykom. Polityk Platformy dodał, że PO, PSL i SLD pracują wspólnie nad nową ustawą. Liczy on, że do prac nad projektem włączy się także Prawo i Sprawiedliwość. Poseł uważa, że telewizja publiczna jest traktowana jak "łup polityczny".

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski z PSL przypomniał, że członkowie Rady Nadzorczej byli wybrani z klucza partyjnego. Kryzys w TVP to dowód na to, że trzeba przeprowadzić ustawowe zmiany - dodał przedstawiciel ludowców. Także Krzysztof Putra z PiS uważa, że członkowie Rady Nadzorczej "nie zachowują umiaru w różnych posunięciach". Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości uważa, że w TVP doszło do sporu kompetencyjnego, ale z pewnością uda się wyjść z impasu.

Ryszard Kalisz z SLD uważa natomiast, że walka między Radą Nadzorczą a zarządem TVP to dla obserwatorów "żałosna i szkodliwa" sytuacja. Zdaniem posła lewicy kłótnia powoduje spadek wiarygodności publicznych spółek medialnych. Kalisz potwierdził, że trwają rozmowy SLD i koalicji rządowej na temat ustawy medialnej. Polityk wyraził przekonanie, że negocjacje te zakończą się pozytywnie już na początku przyszłego roku.

Prezydencki minister Piotr Kownacki podkreślił, że konflikt w TVP doprowadził do patowej sytuacji. Jeśli stary zarząd nie będzie nic robił i okaże się, że nowy nie został prawidłowo wybrany, to będzie można zarzucić staremu zarządowi, że nie wykonywał swoich obowiązków - wyjaśnił gość Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.