Facebook Google+ Twitter

Politycy o niedoszłym zamachu. Komentarze dla Wiadomości24

Ilu posłów, tyle teorii o motywach, którymi kierował się niedoszły zamachowiec. Franciszek Stefaniuk (PSL) zwraca uwagę na agresję międzyludzką, Ryszard Kalisz (SLD) zrzuca winę na negatywny wpływ przestrzeni publicznej na zwykłych ludzi, a posłom PiS zabrakło czasu, a być może i chęci, na udzielenie komentarza.

 / Fot. PAP- Kiedy zdarzyła się tragedia z Breivikiem nikt nie sądził, że przeniesie się to na teren Polski – mówi Franciszek Stefaniuk z PSL, niegdyś członek hazardowej komisji śledczej. – Ten naśladowca [Breivika – przyp. red.] nie wziął się znikąd. On wziął się z agresji międzyludzkiej – dodaje poseł. Polityk PSL ocenił pozytywnie akcję ABW. - Takie próby zamachu trzeba tępić w zarodku, a działania ABW dają poczucie bezpieczeństwa całemu społeczeństwu - dodaje.

 / Fot. PAPPolityk SLD, Ryszard Kalisz, apeluje o zastanowienie się, skąd biorą się tego typu zamiary u normalnego człowieka. - Czy to, co się dzieje w przestrzeni publicznej, czyli konflikt PO i PiS, język nienawiści, obrona postaw faszystowskich, ma przełożenie na to, co dzieje się w głowach zwykłych ludzi, w ich domach i w ich otoczeniu? – pyta Kalisz. – Przerażające jest, że osoba, która przygotowała zamach nie jest kimś z marginesu, tylko człowiekiem, który powinien być autorytetem. Uważam, że może to nie być sytuacja jednostkowa – kwituje poseł.

 / Fot. PAPPosłowie PiS Adam Hofman i Maks Kraczkowski są bardzo oszczędni w słowach i nie chcą komentować dzisiejszych doniesień mediów o zatrzymaniu przez ABW niedoszłego zamachowcy. Obaj politycy tłumaczyli, że są zasypani obowiązkami służbowymi i nie mają czasu na krótki komentarz dla czytelników „W24”.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

A może to uświadomi posłom o ich wybuchowej popularności trochę strachu przyda się aby ten senny sejm ożywić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Mariko - Jak za komuny złapało sie Wolną Europę czy Głos Ameryki to był tylko jeden zagłuszacz - silnik od Ursusa na wysokich obrotach.
A teraz tyle tego, że już nie wiadomo, gdzie ucho przyłożyć; jedni zagłuszają w prawo, inni w lewo.
Ale złapali matkę Madzi, więc zagłuszy zagłuszanie i będzie cool.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli Brevik zostawił w Polsce "slad", zaopatrując się tu w niektóre potrzebne mu chemikalia - to ABW tego tropu już nie pozostawiła. Na całym świecie agenci staraja sie zbliżyc do źródła zagrożenia. To wymaga "legendy" dla agenta, który ma z bliska obserwować, a tego nie robi sie z dnia na dzień.

Nie przypominam sobie, jak długo słynny agent T.K., który teraz jest posłem - rozpracowywał blondynkę...posługując się legendą eleganckiego biznesmena.
To było cacy. Teraz jest "be" bo dziennikarzom nie puszczono "wycieku" i nie biegali z mikrofonem za panem doktorem chemii z pytaniem "ile pan juz zgromadził trotylu, i czym go pan pod sejm zawiezie?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, obyś się mylił...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dawnych dobrych czasach, kiedy był lepszy porządek w państwie, gdy nie aresztowano matek za niewielkie długi, lecz zakuwano w kajdany groźnych doktorów - wszystko odbywało się jak w Big Braderze, na oczach gawiedzi. Dzisiaj,nasi dzielni stróże od bezpieczeństwa, gdy w zaciszu dopadli groźnego terrorystę, który chciał obalić ład konstytucyjny, zapragnęli podzielić się ową sensacyjną radością zanim dokończyli robotę. Terrorysta był sam, tylko werbował ludzi... Oni nawet wiedzieli ilu ich było! Dziennikarze zaczęli naciskać i przypierać do muru rzeczników tych dzielnych instytucji na specjalnej konferencji prasowej (jakże by inaczej), co z pozostałymi? Czy aresztowani? - No nie! - pada odpowiedź. Przecież nie mają na nich nic tak naprawdę konkretnego... Ale, gdyby mieli więcej władzy, to oni by już wiedzieli, jak wydobyć potrzebne informacje. Teraz sprawa jest rozwojowa i oni resztę wyjaśnią.

Wszystkie media krajowe dostały żer. Cały dzień był zdominowany tymi katastroficznymi wiadomościami. Wielu polityków zaniemówiło, przecież powiało grozą. Inni, chętnie pytlują w mediach o zagrożeniu kraju...

Ręce z gaciami opadają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

", a posłom PiS zabrakło czasu, a być może i chęci, na udzielenie komentarza."

Waszczykowski swoje "chlapnął"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ręce opadają gdy czytam jak śmiertelnie poważnie i publicznie prokurator stawia tak niepoważne zarzuty terroryście. Dalszy opad kończyn powoduje bezkrytyczne rozpowszechnianie tych informacji. Przecież facet przygotowywał zamach terrorystyczny a nie zamach stanu. Fajnie to brzmi - obalenie ładu konstytucyjnego - ale opublikowane informacje nie wskazują na to, żeby planowana akcja miała charakter puczu gdzie zbrojna grupa działa na polecenie silnego zaplecza politycznego gotowego do przejęcia władzy. Zamachowiec, terrorysta - pewnie tak, sąd wyjaśni, ale jego szanse na koronację w wyniku akcji zbrojnej to co najwyżej rojenie maniaka a nie próba zmiany porządku konstytucyjnego

Komentarz został ukrytyrozwiń

W związku z tym, że służby przez ponad rok rozpracowywały tego człowieka, w moim przekonaniu nie było żadnego bezpośredniego zagrożenia zamachem. Proszę zwrócić uwagę, że ma on postawione tylko zarzuty przygotowywania zamachu, a nie usiłowania. Tego typu metody stosowały służby PRL, gdy w celu wyłapywania opozycjonistów dostarczano im drukarki i powielacze, a następnie dokonywano zatrzymań. Także dzisiaj podobne metody stosują służby na całym świecie. Ostatnio w USA gdy złapano osoby przygotowujące zamach terrorystyczny okazało się, że materiały wybuchowe dostarczał im funkcjonariusz FBI pod przykryciem. Natomiast w tej sprawie bardzo ważne jest wyjaśnienie, czy podejrzany nie był namawiany przez funkcjonariuszy ABW do podjęcia działań i planowania zamachu, bo gdyby tak było, należałoby to natychmiast wyjaśnić – tłumaczy w rozmowie z portalem Niezależna.pl były szef ABW Bogdan Święczkowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.