Facebook Google+ Twitter

Politycy o spotkaniu Tusk - Kaczyński

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-26 14:30

Kryzys gospodarczy, ustawa budżetowa i rola opozycji - to główne tematy, jakimi - zdaniem polityków - powinni zająć się podczas jutrzejszego spotkania Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski zapowiada, że na spotkaniu prezes Kaczyński postawi premierowi Tuskowi twarde warunki współpracy w dziedzinie gospodarki. Gosiewski uważa, że jeśli Platforma Obywatelska "ma dobrą wolę", będzie otwarta na te propozycje.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Jakubiak zwraca uwagę, że jest wiele tematów gospodarczych, o których Jarosław Kaczyński będzie chciał rozmawiać z Donaldem Tuskiem. Jak wyjaśnia posłanka, chodzi między innymi o deficyt budżetowy i wspólną prace na rzecz utrzymania wzrostu gospodarczego.

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej również jest przekonany, że politycy będą rozmawiali na temat kryzysu finansowego. Ma jednak nadzieję, że zostaną też poruszone inne zagadnienia, takie jak droga Polski do strefy Euro.

Z kolei poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Stanisław Żelichowski jest zdania, że spotkanie będzie próbą porozumienia między stronami.

Sceptycznie do idei spotkania podchodzi szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak. Jego zdaniem, rozmowa Tuska z szefem PiS-u to chwyt marketingowy premiera. Szef SLD dodaje jednak, że to dobrze, iż premier zaczął dostrzegać zagrożenie jakie niesie ze sobą światowy kryzys rynków finansowych i zwraca uwagę, że podobne spotkanie rząd powinien odbyć też z klubem lewicy.

Do spotkania premiera Donalda Tuska z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim ma dojść jutro (w poniedziałek) po południu. Rozmowa będzie miała miejsce w Kancelarii Premiera, a jej główne tematy to kryzys finansowy, wprowadzenie waluty euro i ustawy zdrowotne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.