Facebook Google+ Twitter

Politycy o świetnym wyniku PO w ostatnim sondażu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-06 14:24

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lutego wygrałaby je Platforma Obywatelska z 57-procentowym poparciem - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info. To wzrost o 7 punktów procentowych od ostatniego badania. Drugie miejsce w sondażu zajmuje Prawo i Sprawiedliwość, które zamierza poprzeć 24 procent wyborców.

 / Fot. Radek Pietruszka /PAPZdaniem Jarosława Gowina z PO, Polacy docenili ostatnie zeznania Donalda Tuska przed komisją śledczą. Gowin tłumaczy, że w przeciwieństwie do SLD w aferze Rywina, Platforma podjęła wysiłek samooczyszczenia. "Polacy to dostrzegają i doceniają" - stwierdził Gowin.

Jarosław Kalinowski z PSL wskazuje na decyzję premiera o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. Kalinowski uważa, że opinia publiczna doceniła gest Tuska, który miał duże szanse na wygraną, ale zrezygnował, żeby pracować dla dobra kraju. Kalinowski nie wyklucza, że decyzja premiera miała wywołać taki efekt w sondażach.

Jerzy Szmajdziński z SLD podkreśla, że nie przywiązuje wagi do sondaży, bo nie są wiarygodne. Ironizował, że czeka na sondaż, w którym PO uzyska 138 procent poparcia.

Krzysztof Putra z PiS uważa, że zwyżka poparcia dla Platformy jest chwilowa. Przypomniał sondaż przed ostatnimi wyborami europejskimi, kiedy PO miała ponad 50-procentowe poparcie, a wyborach uzyskała znacznie gorszy wynik. Według Putry, za cztery miesiące poparcie dla PO spadnie do około 40 procent, bo opinia publiczna będzie czekać na spełnianie politycznych obietnic rządu.

Z badań wynika, że do Sejmu dostałyby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej - z 12-procentowym poparciem, takim samym jak w grudniowym badaniu, i Polskie Stronnictwo Ludowe - z 5-procentowym poparciem, o jeden punkt procentowy większym niż dwa miesiące temu.

Polacy wierzą w trwałość koalicji PO-PSL. Zdaniem 58 procent badanych przetrwa ona do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. 24 procent przewiduje jej wcześniejszy rozpad, a 18 procent nie ma zdania na ten temat.

Sondaż przeprowadzono 4 lutego na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.02.2010 17:40

To jest pomyłka, na pewno pomyłka. Ma być chyba 5, 7 % a nie 57

minus dla polityków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.