Facebook Google+ Twitter

Politycy o sytuacji w Telewizji Polskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-29 17:53

Krajowy Rejestr Sądowy potwierdził, że obowiązki prezesa Telewizji Polskiej pełni Piotr Farfał. Według orzeczenia sądu, decyzja Rady Nadzorczej TVP, która 19 grudnia zwiesiła na trzy miesiące prezesa Andrzeja Urbańskiego i wiceprezesów Sławomira Siwka i Marcina Bochenka, jest zgodna z prawem.

Przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Iwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy Obywatelskiej, nie jest zaskoczona tą decyzją. Jak mówi, sąd jedynie potwierdził podjęte zgodnie z prawem działania Rady Nadzorczej. Posłanka podkreśliła, że obecna sytuacja w TVP jest konsekwencją działań politycznych z przełomu lat 2005-2006.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowal uważa, że z oceną sytuacji należy jeszcze poczekać, ponieważ nieznane jest jeszcze uzasadnienie decyzji sądu.

Zdaniem posła Jarosława Sellina z koła Polska XXI, sytuacja w Telewizji Polskiej pokazuje, że upadł system dzielenia parytetów partyjnych w mediach publicznych. Poseł podkreślił, że decyzja Krajowego Rejestru Sądowego, nie rozwiązuje problemu. Prezesi TVP nie zostali odwołani, a jedynie zawieszeni na trzy miesiące i zdaniem posła, po upływie tego czasu konflikt rozgorzeje na nowo. Dlatego, w opinii Sellina, konieczne jest opracowanie nowego prawa, które uzdrowi sytuacje w mediach publicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.