Facebook Google+ Twitter

Politycy o współpracy PSL z PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 15:28

Politycy - goście Salonu Politycznego Trójki - nie są zgodni w ocenie relacji między PO i PSL. W opinii posłów z partii koalicyjnych, współpraca - choć nie jest pozbawiona dyskusji - układa się bardzo dobrze. Innego zdania są przedstawiciele opozycji.

Paweł Graś z PO przekonywał na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, że współpraca PO z PSL układa się bardzo dobrze. Jego zdaniem, nigdy wcześniej relacje koalicjantów nie były tak dobre. "Jeszcze chyba nie mieliśmy takiej sytuacji, by relacje układały się tak dobrze po tak długim czasie po wyborach", przekonywał poseł. Paweł Graś wyjaśnił, że wszystkie sporne kwestie wyjaśniają wspólnie premier Donald Tusk z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.

Wicemarszałek Sejmu, Jarosław Kalinowski z PSL, dodał, że w ostatnim czasie zebrało się parę spraw koniecznych do omówienia. Tym tłumaczy ostatnie napięcia w koalicji. Jak mówi, ostatnio było za dużo zapowiedzi publicznych, które wcześniej nie były koalicyjnie domówione - na przykład podatek liniowy. "Nie trzeba rzucać hasła, ale siadać do rozmów" - wyjaśniał.

Zdaniem Adama Bielana z PiS, polityka Platformy wobec PSL jest nastawiona na czerwcowe wybory do władz ludowców. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę na to, że sondaże poparcia dla PSL nie dają szansy na znalezienie się tego ugrupowania w parlamencie. Dlatego wewnątrz tej partii może powstawać opozycja względem jej przewodniczącego Waldemara Pawlaka.

W opinii Jerzego Szmajdzińskiego z SLD, największą wadą koalicji są nierealizowane obietnice wyborcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.