Facebook Google+ Twitter

Politycy o wymianie złotego na euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 12:03

Politycy w dzisiejszym Salonie Trójki komentowali zapowiedzi wejścia Polski do strefy euro.

Premier Donald Tusk powiedział, że Polska będzie gotowa do wprowadzenia euro 1 stycznia 2012 roku.
Poseł Paweł Graś z Platformy Obywatelskiej powiedział, że oświadczenie Polski podtrzymujące termin, jaki podał premier Tusk, byłoby najlepszym sygnałem dla zachodnich inwestorów, poszukujących stabilnych rynków inwestycyjnych. Paweł Graś wyraził nadzieję, że premierowi Tuskowi uda się przekonać prezydenta Lecha Kaczyńskiego do wprowadzenia euro.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński z Lewicy wyraził obawę przed doktrynalnym podejściem Lecha Kaczyńskiego do sprawy euro. Szmajdziński zaapelował do prezydenta, by pomógł w zbudowaniu programu, dzięki któremu Polska mogłaby uniknąć poważnych problemów ekonomicznych i finansowych.

Wicemarszałek Krzysztof Putra z Prawa i Sprawiedliwości uważa, ze kompromis w sprawie wprowadzenia euro jest możliwy. Uznał jednak wejście Polski do strefy euro 1 stycznia 2012 roku za nierealne. Zdaniem Putry potrzebne są w tej kwestii konkretne rozmowy. Polityk podkreślił, że PiS chce referendum w tak kluczowej sprawie, jak wprowadzenie euro.

Wicemarszałek Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że wprowadzenie euro z pewnością leży w interesie naszej gospodarki. Kalinowski obawia się jednak, że postawa PiS oraz prezydenta może skutecznie przeszkodzić w wejściu Polski do strefy euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.