Facebook Google+ Twitter

Politycy PiS obrazili się na TVN

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie obrad komitetu politycznego partii, podjęli decyzję o bojkotowaniu telewizji TVN i TVN24. Na razie nie wiadomo, jak długo PiS nie będzie gościło na antenie tej telewizji.

W środowym wieczornym wydaniu programu emitowanego w TVN24 „Magazyn 24 godziny”, prowadzonym przez Bogdana Rymanowskiego, miał pojawić się Krzysztof Putra. Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie przyszedł jednak do studia. Wieczorem w mediach pojawiła się też nieoficjalna informacja o tym, że PiS zamierza bojkotować stację.

- Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie będą uczestniczyli w programach publicystycznych telewizji TVN. W działaniach tej stacji widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego – powiedział w TVN24 Przemysław Gosiewski. Tym samym oficjalnie potwierdził decyzję partii i wyjaśnił jej powody.
 / Fot. Screen ze strony tvn24.pl
Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie pierwszy raz deklarują bojkot TVN. Kiedyś postanowili już nie pojawiać się w emitowanym przez stację programie „Teraz My!”, prowadzonym przez Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego. PiS uważa, że TVN jest stronnicza, a także odpowiedzialna za negatywne postrzeganie partii przez społeczeństwo.

W programie „Szkło Kontaktowe”, którego emisja nastąpiła po „Magazynie 24 godziny”, mieliśmy okazję zaobserwować, jak wyborcy reagują na tę niecodzienną sytuację. „Mam wrażenie, że państwa stacja jest stacją PO. Ja bym chciała rzetelności, nie dziwię się że PiS zachowało się w ten sposób” – mówiła jedna z osób oglądających program. Nie brakowało jednak głosów wyśmiewających postawę PiS-u: ”Uważam, że dobrze się stało. Panowie z PiS mają własne media. Następnym etapem będzie może podzielenie Polski. Wszyscy muszą otrzeźwieć, żeby zobaczyć, że stacja bez nich nie zniknie” – zapewniał pan Bogdan.

Telewizja TVN odniosła się już do decyzji największej partii opozycyjnej. Zapewnia, że dba o pluralizm polityczny i nikogo nie faworyzuje. - Pragniemy powiedzieć, że nasze programy pozostają otwarte dla przedstawicieli PiS - zadeklarował na antenie TVN24 rzecznik stacji, Karol Smoląg.

Politycy PiS zapowiedzieli na jutro konferencję prasową, podczas której mają wyjaśnić, czemu zdecydowali się na takie postępowanie. Można jednak się spodziewać, że bojkot nie potrwa długo. TVN i TVN24 maja bardzo silną pozycję na rynku telewizyjnym, a politycy nie mogą sobie pozwolić na długotrwałą utratę kontaktu z wyborcami.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.07.2008 13:23

Politycy coraz bardziej zdają sobie sprawę z dominacji Internetu, malejącej roli papierowych gazet, radia, telewizji i "przekaziorów", które nieuchronnie zmierzają do sprawiedliwego finału. Wypełniły już swoją rolę i nie ma tu znaczenia, czy działają fair bądź mniej szlachetnie. Dzisiaj jeszcze ma pewne znaczenie obecność na szklanym ekranie w telewizji, ale minęły bezpowrotnie czasy, gdy telewizor w domu był włączony od świtu do nocy i zawsze coś tam docierało do lokatorów mieszkania. Bez żalu i sentymentu stwierdzam, że w sieci jest o wiele więcej demokracji, manipulacji, popeliny i wodolejstwa. Dziennikarze radia i telewizji wydają się przeświadczeni o wiekopomnej roli, jaką spełniają kreując się na kapłanów prawdy objawionej, jedynie sprawiedliwych sędziów we własnej sprawie. Wyrok na TVN jest jaskółeczką, która jest zwiastunem wiosny... A ta niesie obietnicę nowego życia. Strupieszałe media nie ożywi żadna cyfrowa platforma, ani techniczne nowinki. Trzeba z żywymi naprzód iść, nie zachwycając się zbytnio własną urodą ani młodością. Te przemijają, jak każda choroba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

drzycimski, masz racje z mediami nikt nie wygra. Cieszę, że masz taki sam pogląd jak ja , bo myślałam , że jestem odosobniona w takim postrzeganiu świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, na marginesie, Onet też jest zły :)
http://www.pardon.pl/artykul/5593/pis_krzywdza_nas_smiesznymi_zdjeciami_z bacz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale dali poPIS!! I dobrze, aż chętniej włączam telewizor:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.07.2008 16:34

Bojkot dotyczy tylko budynku TVN. Kontakty z TVN w innych miejscach np. w sejmie i następnie transmitowane na antenę są dozwolone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sami sobie szkodzą. I bardzo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego mówię nic nie jest białe ani czarne. Ja tu nie bronię TVN-u ja wiem jaka to telewizja. Tak samo jak wiem jaką telewizją jest państwowa. Moim zdaniem PiS robi głupotę. Bo mieli szansę się wypowiadać jednak w dość potężnej telewizji, teraz skazują się na niebyt polityczny, a to dla polityka rzecz najgorsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.07.2008 15:05

Proszę nie wkładać słów w moje usta to raz.
Dwa że nawet moja matka

". A czy fani TRWAM rozwalający kamerę TVN-u to fanatycy czy porządni obywatele? A bijący 15-latka z aparatem, to też porządni obywatele?"Nie powiedziałem bo to by była hipokryzja i to wcale nie są porządni obywatele ,ale patrzysz jednostronnie a działacz SLD co zaatakował kamerzystę trwam ? To wcale nie są odosobnione przypadki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdanie Sebastiana zawierające się w kwestii "kto ma inne zdanie jest ślepym fanatykiem" zamyka szansę na sensowną polemikę. Po prostu szkoda zdrowia, taki typ dyskutanta nie da się przekonać że "czarne jest czarne a białe jest białe" - że zacytuję jednego Pana Prezesa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie, nic nie jest białe, lub czarne. Ci są tylko propisowscy, ci proplatformerscy.

Zgadzam sie też z tym, że szkoda, że PiS nie bojkotuje mediów Rydzyka i publicznej telewizji, i Programu I Polskiego Radia... Obłuda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.