Facebook Google+ Twitter

Politycy PiS wzywają do bojkotu Lecha

Politycy PiS wzywają do bojkotu producenta piwa Lech. Na budynku naprzeciwko Wawelu, gdzie pochowany został Lech Kaczyński, browar zamieścił wielki billboard z napisem: "Spragniony wrażeń? Zimny Lech". Do akcji bojkotu piwa na Facebooku przyłączyło się już kilkaset osób.

Zamek na Wawelu w Krakowie. / Fot. Jakub HałunEuroposeł PiS Ryszard Czarnecki na swoim blogu ostro skomentował takie umieszczenie plakatu: - "Jest skandalem. Jest w najwyższym stopniu bulwersujące. Przekroczono wszelkie granice 'dźwięku' w wymiarze etycznym i estetycznym. To świństwo".

- "Granie skojarzeniami z cudzą śmiercią nie jest elementem współczesnej cywilizacji ani tradycji, w której wyrosła i Polska i Europa. To nie może ujść na sucho" - dodał.

Czarnecki oświadczył również, że od tej pory nie będzie już pił piwa Lech i namawia innych do bojkotu: - "Pijcie piwo, ale innych marek" - donosi TVN24.

Marek Migalski, także europoseł PiS, podkreśla, że "specyficzna reklama może godzić w pamięć o zmarłym prezydencie." Nie stwierdza jednak, czy skojarzenie z Lechem Kaczyńskim przez browar było zamierzone. - "Jeśli producenci tego trunku mają dobre intencje, odstąpią od tej formy reklamy" - pisze polityk.

Dodał również, że zaprasza do przyłączania się do profilu – "Lech – piwo dla chamów?" W niedzielę wieczorem miał on 52 fanów.

Uczestnicy facebookowej akcji liczą, iż będzie tak skuteczna, jak w przypadku wezwania do bojkotu Coca-Coli - po audycji w Radiu Eska Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, w której zaśpiewali „Każdy chce leżeć na Wawelu”. Koncern odstąpił wtedy od sponsorowania ich audycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.08.2010 23:41

Ależ ta odwaga staniała. Wyjątkowa tania jest gdy zamiast własnego zdjęcia posługujemy sie "anonimem". Ciekawe gdzie wszyscy byliście w 1978, 1979, 1980 czy 1981 roku. Pluje się łatwo, obraża jeszcze łatwiej, a dobrego smaku i kultury osobistej u większości nawet za grosz nie ma. Jak powiem, że zamierzam powiesić sobie w domu portret prezydenta (obecnie elekta) niczym w ambasadzie z małą różnicą, tzn. do góry nogami to oczywiście wszyscy stwierdzicie, że jestem chamem i że obrażam Urząd Prezydenta RP. Oczywiście byłego Prezydenta RP nikt nie obrażał. Tak po cichu zastanówcie się nad sobą i nad swoją podwójną moralnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj niedobrze dzieje się w naszym kraju, śmieszni panowie z PIS wystraszyli olbrzymi koncern piwowarski. Reklama piwa LECH powstała przed wypadkiem pod Smoleńskiem więc o co chodzi . Chodzi o utwalanie w pamięci polaków "wielkości" byłego prezydenta. Niestety coraz bardziej im się to udaje. Ja jestem bardzo krytyczny wobec kompani piwowarskiej nie o reklamę , lecz o strach przed Pis-em widocznie produkowane piwo nie jest tak dobre, że nioe obroni się swoja jakością

Komentarz został ukrytyrozwiń

link Lech

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marta Jenner: Panie Mieczysławie, hasło powstało w lutym 2009 r.
Zatem zwracam honor tym , którym go naruszyłem... A więc dla naszego nieudacznika nawet kwatera na Wawelu okazała się pechowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i po sprawie teraz czekamy na następne skojarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mieczysławie, hasło powstało w lutym 2009 r. http://www.signs.pl/article.php?sid=11031&t=%26%238222%3BZimny+Lech%26%238221%3B+-+producent+przeprasza+i+usuwa+reklam%EA

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie sie nie podoba, że pewien poseł, uważajacy sie na polityka, obnosi byle gdzie i byle jak hetmańskie nazwisko. Wobec czego od dzisiaj namawiam do bojkotu wpody sodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak sobie czytam i czytam i chyba pójdę kupić zimnego Leszka, żona kaczkę szykuje na obiad to po obiadku będzie jak znalazł
reklama działa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymoteuszu, myślę, że masz rację. Ja dziś chętnie Lecha wypiję, mimo, iż dotychczas nie preferowałem tego trunku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepsza kampania reklamowa tych wakacji.
Łącznie z "usłużnymi idiotami" z PiS którzy ją wypromowali medialnie.
Twórcy będą sobie długo ją wpisywać do CV jako wzór dobrze rozegranej kampanii reklamowej, całkiem małymi kosztami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.