Facebook Google+ Twitter

Politycy PO nie przejmują się wyrokami sądów. "Sawicka ofiarą PiS"

Choć w uzasadnieniu wyroku skazującego Beatę Sawicką sąd wykluczył, jakoby posłanka PO padła ofiarą politycznej akcji Prawa i Sprawiedliwości, to politycy PO nie dają temu wiary, i wciąż powtarzają stare oskarżenia.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJest rok 2005. W Polsce zagrożona jest demokracja i prawa obywatelskie - Kaczyńscy dokonali zamachu na Polskę. Zbliżają się wybory parlamentarne, wszystkie siły ludzi dobrej woli skierowane są na PO - znany publicysta wzywa szefa głównej partii opozycyjnej słowami: "Tusku musisz!".

W trakcie kampanii wyborczej PiS odpala bombę. Pokazuje skorumpowaną posłankę PO. Ówczesny szef CBA zwołuje konferencję prasową i apeluje do  / Fot. W24Polaków, aby wybierali ludzi uczciwych. W szeregach PO następuje popłoch i przerażenie. Politycy partii Donalda Tuska zastanawiają się, jak odnieść się do całej sprawy. Ostatecznie wybierają, dobrze wypróbowaną strategię - straszenie PiS-em. Strategia ta jest, dobrze wypróbowana, ponieważ od początku rządów Jarosława Kaczyńskiego skutecznie wmawiano Polakom, że prezes PiS to nowy Hitler, który chce wprowadzić w Polsce faszyzm. Dlatego, politycy PO decydują się ponownie uderzyć w te same tony, tyle tylko, że znacznie mocniej. Donald Tusk mówi, że sam Beria mógłby uczyć się od Kamińskiego, zaś Sławomir Nowak porównuje CBA do działania STASI.

PiS przegrał wybory przez Sawicką

Posłanka Sawicka odwraca uwagę od swojego niegodnego czynu, i organizuje w sejmie konferencję prasową. Zrozpaczona, sugeruje, że jest kolejną ofiarą "kaczyzmu" po Barbarze Blidzie. Sawicka sprawia wrażenie, mocno skrzywdzonej kobiety. Po zakończeniu konferencji znajomi pomagają jej iść, zmęczona swoim cierpieniem, nie wiadomo czy sama dałaby radę. To był punkt zwrotny w kampanii wyborczej; przez to wydarzenie PiS przegrał wybory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

student
  • student
  • 17.05.2012 20:39

Jak zwykle "autorski" stek bzdur .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 17.05.2012 20:08

Platformą ofiarą pękniętego konDonka panie Cybruch - tak powinien brzmieć tytuł tego art.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 17.05.2012 19:28

Większość polityków prawej strony i komentatorów im sprzyjających,milczeniem pomija fakt,że sąd w swoim uzasadnieniu przyznał, iż sprawa Sawickiej była wykorzystana politycznie.
Poza tym,samej oskarżonej-wyrok nie jest uprawomocniony-pomimo ewentualnego skazania jej przez instancje wyższą,pozostaje Strasburg.Przypomnieć chyba należy,że podobna sprawa była już rozpatrywana przez Trybunał i została zakończona wydaniem wyroku korzystnym dla oskarżonego.Sędziowie nie mieli wątpliwości co do zasadności zaskarżonego werdyktu i jednogłośnie wyrazili opinię iż "Państwo nie jest od tego,aby prowokować przestępstwa"koniec cyt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 17.05.2012 19:26

Platforma wykopała już sobie grób ... tą aferą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 17.05.2012 19:24

Afery hazardowej też nie było i węglowej też nie??

Niech żyje Platforma hihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 17.05.2012 18:29

@ Panie Kowalski , dlaczego pan kłamie .
Można być przeciwnikiem ale pisać coś wyssane z brudnego palca [ jak mawiał klasyk ].
Pana arty już są nacechowane ostracyzmem , coraz mniej ludzi czyta i komentuje.
Jest pan cyniczny jak Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.