Facebook Google+ Twitter

Politycy PSL nie wiedzieli...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 07:47

Związana z PSL Fundacja Rozwoju zarabia na nieruchomości w Warszawie, mimo nieprawdziwych informacji w akcie sprzedaży tych terenów - pisze "Rzeczpospolita".

W 2002 roku PSL sprzedał 70 nieruchomości Fundacji Rozwoju, w której zasiadają między innymi wicepremier Waldemar Pawlak i szef klubu poselskiego ludowców Stanisław Żelichowski. W umowie, którą podpisał między innymi obecny wiceminister skarbu Jan Bury, potwierdzono, że nieruchomość nie ma księgi wieczystej, choć obydwie działki składające się na nią ją posiadają.

Sygnatariusze umowy potwierdzili w umowie, że nieruchomość nie jest obciążona roszczeniami, mimo że od 1998 roku partia otrzymywała pisma z informacją o roszczeniach przedwojennych właścicieli. W lutym tego roku prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie, uznając, że politycy PSL nie wiedzieli, że informacje były nieprawdziwe.

"Rzeczpospolita" pisze, że mimo nieprawdziwych informacji Fundacja Rozwoju wydzierżawiła przed 4.laty teren pod budowę hipermarketu. Dzięki temu zarabia rocznie kilkaset tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.