Facebook Google+ Twitter

Politycy są oburzeni wpisem na blogu Janusza Palikota

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-11 13:39

Na swoim blogu Palikot zastanawia się nad preferencjami seksualnymi Jarosława Kaczyńskiego. Jest to kolejna w ostatnich dniach kontrowersyjna wypowiedź polityka Platformy Obywatelskiej. W piątek polityk zarzucił byłej minister rozwoju regionalnego Grażynie Gęsickiej, że manipuluje opinią publiczną. Palikot powiedział wówczas: "nie myślałem nigdy, że ona się tak prostytuuje".

Adam Bielan z PiS uważa, że Janusz Palikot jest bezkarny, ponieważ działa w porozumieniu z najważniejszymi członkami PO, z którymi uzgadnia swoje skandaliczne wypowiedzi. Jego zdaniem, Palikot powinien zostać usunięty z partii, jednak władze PO poprzestaną tylko na medialnych deklaracjach.

Przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski do wypowiedzi Palikota odnosi się krytycznie, jednak zwraca uwagę, że na razie nie ma podstaw do wyrzucania polityka z klubu poselskiego. Jak wyjaśnia, w PO jest miejsce dla różnych osobowości - zarówno takich, jak Jarosław Gowin, jak i takich jak Janusz Palikot. Zbigniew Chlebowski zapewnił jednocześnie, że Platforma nie akceptuje stylu wypowiedzi przewodniczącego komisji "Przyjazne Państwo".

Natomiast Stanisław Żelichowski z PSL uważa, że seria kontrowersyjnych wypowiedzi Janusza Palikota dowodzi brutalizacji języka w polityce. Zwrócił uwagę, że wypowiedzi niedawno uznawane za niedopuszczalne, teraz nie budzą tak ostrych reakcji.

Na swoim bloku Janusz Palikot napisał między innymi: "wśród bliźniaków jednojajowych często jedno z nich jest homoseksualistą. Tak przynajmniej twierdzą medycy. Jarosław, w przeciwieństwie do Lecha, nie ma żony, dzieci, z kobietami trudno go spotkać, a mieszka z mamą i kotem. To jeszcze niczego nie oznacza, ale (...) chyba można by oczekiwać nieco wyraźniejszej informacji na temat stosunku byłego premiera do kobiet i szerzej - o źródłach jego nieangażowania się w związki z kobietami? "

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Max Weber
  • Max Weber
  • 29.08.2010 11:16

Uważam,że Palikot nie wykracza poza dopuszczalną w polityce polemikę.On w końcu dostosował się jedynie do ogólnego tonu dyskusji wśród polityków.Różni się jedynie stosowanym słownictwem,zaś treść i metody są po obu stronach takie same.Trzecia siła /Kościół/ nie różni się obecnie od głównych sił politycznych /vide: Rydzyk.Głódź itp/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahaha:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
przecież to tekst, nadający się do działu "Moje trzy grosze",
depesza agencyjna pali kota ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.