Facebook Google+ Twitter

Politycy SP w Zamościu: Polsce jest potrzebny uczciwy rząd

"Wzywamy Jarosława Kaczyńskiego, by stanął do prawyborów. Niech wyborcy zdecydują, kto ma być ich kandydatem na prezydenta". Taki komunikat przekazał Zbigniew Ziobro po wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego Solidarna Polska w Zamościu. Politycy wzięli też udział w serii spotkań z mieszkańcami Zamojszczyzny i woj. chełmskiego.

 / Fot. Tadeusz KowalskiZamość gościł w miniony weekend polityków Solidarnej Polski. Na zaproszenie miejscowego posła Piotra Szeligi przyjechali m.in. Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, Beata Kempa, Ludwik Dorn, Tadeusz Cymański. Oprócz posiedzenia klubu parlamentarnego politycy odbyli szereg spotkań z mieszkańcami regionu m.in. w Zamościu, Chełmie, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Krasnymstawie.

 / Fot. Tadeusz KowalskiSolidarna Polska zgłosiła pomysł przeprowadzenia na prawicy prawyborów. Zdaniem Zbigniewa Ziobry to wyborcy powinni zdecydować o wyborze jednego kandydata prawicy na prezydenta. Zwycięzca prawyborów otrzymałby wówczas poparcie wszystkich prawicowych środowisk, co miałoby być szansą na zwycięstwo i odsunięcia od władzy Platformy. Mimo że PiS ten pomysł odrzuca, Ziobro wyraził nadzieję, że lider PiS zmieni jeszcze zdanie, jak zresztą wielokrotnie to robił. Prawybory spowodowałyby aktywizację prawicowego elektoratu i dawałyby szansę na porozumienie. Ziobro dodał, że jest gotowy poddać się takiej weryfikacji, w razie przegranej zapewnił o poparciu Jarosława Kaczyńskiego, gdyby to on zwyciężył.

 / Fot. Tadeusz KowalskiLider Solidarnej Polski stwierdził, że jego ugrupowanie rozpoczyna od Zamojszczyzny i Lubelszczyzny kampanię spotkań z wyborcami. Politycy SP chcą dotrzeć do mieszkańców miast i miasteczek w całej Polsce, by przekonywać ich do wizji prawicowej, a nie liberalnej Polski.

Zdaniem Ziobry tylko ciężka praca może przynieść zwycięstwo, a prawybory pomogłyby zmobilizować elektorat i przekonać do siebie niezdecydowanych.
 / Fot. Tadeusz KowalskiW godzinach popołudniowych, w sali Zamojskiego Domu Kultury rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami, w którym uczestniczyli Zbigniew Ziobro, Beata Kempa, Ludwik Dorn, Piotr Szeliga i zamojski radny Michał Kimak. "Nie partia, a Polska jest ważna" - rozpoczęła Beata Kempa. "Jestem matką i chcę, by nasze dzieci mogły żyć, rozwijać się, kształcić i pracować w Polsce" - powiedziała. Stwierdziła też, że rząd nic nie robi i nic nie buduje, to "kompletne dno". Wezwała, by wybrać taki rząd, który zadba o rodzinę, o ludzi młodych, który chorych na raka nie będzie skazywał na niepewność czy otrzymają leki. Oberwało się też Palikotowi. Według Kempy, nie ma posiedzenia Sejmu, na którym on i jego ludzie nie obrażaliby duchownych i Kościoła i to bez względu na jaki temat trwa dyskusja. Kempa stwierdziła też, iż szanuje Jarosława Kaczyńskiego i żaden dziennikarz nie sprowokuje jej do krytyki. Ale dobry polityk to polityk skuteczny, a polityk skuteczny to taki, który wygrywa wybory - dodała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

poznaniak42
  • poznaniak42
  • 17.04.2012 13:18

A czy bedzie w nim miejsce dla tak " uczciwych ludzi " jak panowie Lipinski czy Mojzesowicz ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.