Facebook Google+ Twitter

Politycy strzelają w Sosnowcu

Co się stanie gdy Janusz Korwin Mikke spotka się z działaczką Platformy Obywatelskiej Agnieszką Kurant? W Sosnowcu padły strzały. Nie mogło przy tym zabraknąć przedstawicieli innych partii. Wynik zaskoczył wszystkich.

W dniu wczorajszym na Strzelnicy w Sosnowcu, pod nieco prowokacyjnym hasłem "niech się wystrzelają", rozegrano zawody strzeleckie dla kandydatów na Europosłów z okręgu Śląskiego. Charakter imprezy był niemalże kameralny. Na teren strzelnicy wstęp mieli wyłącznie kandydaci, organizatorzy oraz osoby przez nich zaproszone. Z okazji skorzystali również działacze Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni/Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników broni, którzy specjalnie dla kandydatów zorganizowali niewielką wystawę ze swoich zbiorów.

Ostatecznie zawodnicy reprezentowali osiem komitetów wyborczych. Zawody składały się z serii próbnej - szkoleniowej, na którą składało się pięć strzałów z rewolweru bocznego zapłonu, oraz dziesięciu strzałów ocenianych z klasycznego Glocka 17 kalibru 9 mm. Ponadto działacze ROMB/ŚSMB bardzo chętnie dzielili się z politykami zarówno wiedzą techniczną dotyczącą broni, jak i informacjami dotyczącymi zasad uzyskiwania pozwoleń na broń. Niestety przy rozmowie o uzyskiwaniu pozwoleń nie można było uniknąć tematu procedur stosowanych przez panią Naczelnik Wydziału Postępowań Administracyjnych Śląskiej Komendy Wojewódzkiej, mł. insp. mgr Anny Kasiniak której upór w naciąganiu przepisów tak, by tylko odmówić wydania pozwolenia na broń osobom, którym zgodnie z prawem należało je wydać, sprawił, że Śląska Komenda Wojewódzka Policji w środowisku strzeleckim cieszy się wyjątkowo złą sławą.

Zwycięzca Zawodów Jacek Sierpiński w rozmowie z działaczami ROMB/ŚSMB / Fot. Rafał Wierzbicki Wyniki zawodów zaskoczyły praktycznie każdego. Pierwsze miejsce zajął jeden z duchowych liderów Partii Libertariańskiej Jacek Sierpiński, reprezentujący Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia. Co ciekawe jak twierdzi, był to jego pierwszy kontakt z krótką bronią palną w życiu. Co więcej w ostatniej chwili udało mu się dotrzeć na zawody.
Drugie miejsce na podium zajęła jedyna reprezentantka płci pięknej, startująca w barwach Platformy Obywatelskiej Agnieszka Kurant. Pozostająca dotychczas w cieniu Europosłów, jednakże pracująca na co dzień w Parlamencie Europejskim kandydatka, pokonała zdecydowanych faworytów z bardziej konserwatywnych środowisk. Trzecie miejsce na podium zajął reprezentujący Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry Przemysław Wydra.

Zaskoczeniem były słabe wyniki znanego zwolennika swobodnego dostępu do broni Janusza Korwina Mikke (którego jednak bardziej doświadczeni strzelcy tłumaczą zaawansowanym wiekiem) oraz jedynki na liście KKW Ruchu Narodowego Artura Zawiszy. Startu w zawodach nie podjęli się przedstawiciele Zielonych, SLD-UP oraz PiSu.

Klasyfikacja ostateczna wyglądała następująco:

1. Jacek Sierpiński: 90 punktów (10 trafień) KW Demokracja Bezpośrednia
2. Agnieszka Kurant: 66 punktów (9 trafień) KW Platforma Obywatelska
3. Przemysław Wydra: 60 punktów (9 trafień) KKW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
4. Andrzej Potocki: 59 punktów (7 trafień). KW Europa Plus Twój Ruch
5. Paweł Strumiński: 44 punkty (5 trafień) KW Polska Razem Jarosława Gowina
6. Janusz Korwin-Mikke: 42 punkty (10 trafień). KW Nowa Prawica
7. Artur Zawisza: 28 punktów (6 trafień). KKW Ruch Narodowy
8. Bronisław Karasek: 17 punktów (4 trafienia). KW PSL

Kandydaci wraz ze sztabowcami i organizatorami / Fot. Rafał Wierzbicki Zawody organizowali Piotr Nicpoń (stowarzyszenie Zmieniaj Sosnowiec), Renata Cygan, Mateusz Wiatr oraz Krzysztof Sikora. Sponsorem wydarzenia było Biuro Rachunkowe Aurum z Sosnowca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mikke miał każdy strzał w tarczy, tylko każdy daleko od jej środka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ile trafień miał Janusz Korwin - Mikke ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.