Facebook Google+ Twitter

Politycy w reklamach: Palikot w reklamie piwa, Kalisz słodyczy, a Kaczyński?

Niecodzienny sondaż przeprowadziła firma Macroscope OMD. Pracownicy zapytali użytkowników internetu, jak według nich sprawdziliby się w roli gwiazd spotów reklamowych najbardziej znani politycy.

 / Fot. Oficjalne logo wyborów 2011. Fot.: prezydent.plW sondażu zestawiono jedenaście nazwisk i osiem kategorii produktów i usług. Po stronie produktów i usług wystąpiło piwo, czekoladki, banki, sieć sklepów dyskontowych, akcje społeczne, fundusze UE, środki czystości, wycieczki.

Ocenie ankietowanych poddano jak przekonywujące byłyby dla nich takie pary. Otrzymano zaskakujący wynik w sondażu, który mówi, że kategorią produktów, do której najczęściej przypisywano polityków, jest piwo. Do tego produktu najczęściej przypisywano Janusza Palikota - uzyskał 22,1 procent głosów. Następne miejsca zajmują Ryszard Kalisz z 13,8 proc., oraz Janusz Korwin-Mikke z 11 proc.

Wniosek z otrzymanych sondaży nasuwa się samoistnie. Gdyby powyżsi politycy występowali w reklamie tego niskoprocentowego trunku, to mieliby największą szansę na odniesienie medialnego sukcesu. Jeżeli bowiem aż jeden na czterech, pięciu respondentów typowało te pary, to można wnioskować, że ci politycy skutecznie mogliby zachęcić do zakupu tego trunku.

Janusz Palikot mógłby również z dużym powodzeniem wystąpić w reklamie produktów i usług. Tutaj wynik jest bardzo wysoki - aż 7 z 8 badanych kategorii, co daje średnią wskazań 9,0 proc. Mniej wiarygodny okazuje się w przypadku funduszy UE. Wynik, jaki uzyskał, to 6,2 procent wskazań ankietowanych. Stanowi to nieco mniej, niż statystyczna średnia, wynosząca 6,9 proc. z wyników, jakie otrzymano, badając w tej kategorii wszystkich jedenastu polityków.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

bb
  • bb
  • 27.09.2011 23:47

WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 27.09.2011 22:27

-WYNIKI WYBORÓW: PIS - 43 % , PO - 27 % , SLD - 4,8 % , PSL - 4 % , PNJ -0,1% , POligłup-0,1 nie pójdzie 19 % ( zachować i sprawdzić ) . Wbrew temu co mówi Platforma i niektóre pseudo - media nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie i mediom , że platformersi i media nie odróżniają już kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy , kto nami rządzi . Ludzie , dziennikarze , pracodawcy , profesorzy , politolodzy , psycholodzy , ekonomiści , ... z pierwszej PÓŁKI mówią i piszą - totalna kompromitacja (nie)rządu PO i PSL - zmiażdzeni merytorycznie przez OPOZYCJĘ ministrowie premiera - powinni zostać odwołani już DAWNO - na co czeka premier ? Polityczne , a nie merytoryczne wystąpienie ministrów i premiera. Powtarzające się : SKANDALICZNE , ŻENUJĄCE , NIEGODNE , ... zachowanie v- ice marszałka - znacznie przewyższa POligłupa - dobrze to obrazował " PUSTY ŚMIECH" w sejmie : premiera , ministrów rządu , posłów , dziennikarzy , ... oraz ZBULWERSOWANYCH ludzi oglądających DEBATĘ - czerwona kartka w wyborach dla PO i PSL . Rząd NIC nie widzi i nie WIE - bo twierdził , że podwyżka vatu nie spowoduje wzrostu cen - niech idą po NAUKI do BELKI. Mówią i piszą - po co przedstawiają w mediach takie bzdury , nie ma podstawowych dowodów , zatem WSZYSTKO jest możliwe łącznie z zamachem - niczego nie można wykluczyć , dopuki nie będą wszystkie : dowody i dokumenty w POLSCE , nie zostanie przesłuchanych wielu ludzi , może trzeba będzie zrobić ekshumację zwłok , ... - dopiero wtedy poznamy PRAWDĘ - tego domaga się 3/4 społeczeństwa i nie odpuści wyjaśnienia do KOŃCA tragedi Smolenskiej łącznie z powołaniem komisji międzynarodowej czy śledstwem w STRASBURGU o ile zajdzie taka potrzeba . Wyjaśnienie tragedii , pomnik zakończy żałobę .jak nie to potrzebna będzie KOMISJA MIĘDZYNARODOWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 26.09.2011 20:01

@PANIE GRABSKI A PAN NIE ZOSTAWIŁ POTOMKÓW CO BY NA PANA EMERYTURĘ PRACOWALI ? Co się pan martwi naprzód - a jak pan długo nie pociągnie ? Taki młody i ma "klimaks" ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 26.09.2011 19:56

@ Panie Tadeuszu , szczerze się uśmiałam z tej reklamy karmy- bingo ! Ale ja bym swojemu Dudkowi nie dała bo kiepskiej jakości inną to tak .Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy taki temat jest dla pana, panie Krzysztofie wystarczająco interesujący:
link

Proszę o podrzucenie tematów. Zobaczymy co się uda spłodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysztof Grabski.
Chyba Panu umknęło w tekście:
1) Niecodzienny sondaż przeprowadziła firma Macroscope OMD,
2)Na drugiej stronie znajdzie pan odpowiedź w jakiej reklamie internauci widza premiera Kaczyńskiego,
3) Nie ma żadnej cenzury obywatelskiej. Wydaje mi się, że ma pan gorszy dzień i lekko panu nerwy puściły, zwracam pana wypowiedzi,
4) Ten artykuł nie jest żadną moją subiektywną czy obiektywna oceną. To tylko omówienie wyniku dość niecodziennego sondażu,
5) Proszę oceniać moje artykuły jak pan chce. Ma pan do tego pełne prawo. Nie chcę polemizować z panem ani wdawać się w szczegóły kto, gdzie i z kim...to mało interesujące z mojego punktu widzenia.
6) Z ciekawości zapytam bo to wydaje mi się interesujące: Panie Krzysztofie a co pan ma na myśli mówiąc, że chyba, że jestem członkiem PO? Jeżeli założymy oczywiście hipotetycznie, że nim jestem to co wtedy? A gdyby założył pan, że jestem członkiem PiS to miałby pan inne spojrzenie na mój artykuł i na moją osobę? Proszę o refleksję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysztof Grabski. Proszę pana, jeżeli życzy pan sobie przywrócenia własnych komentarzy to mogę to oczywiście uczynić. Jednakże mam nadzieję, że jest pan świadomy faktu, że sam pan sobie wystawia świadectwo komentując w ten a nie inny sposób?

Sugeruje z całym szacunkiem odrobinę refleksji zamiast wypisywania wszystkiego co ślina na język przyniesie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński mógłby reklamować Whiskas lub inną karmę dla kotów, ale pewnie nie było ich w zestawie ankietowanych produktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.