Facebook Google+ Twitter

Politycy: Władze muszą zrobić wszystko, by pomóc Polakom na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-20 10:36

Politycy z większości klubów parlamentarnych uważają, że nasze władze muszą zrobić wszystko, by pomóc rodakom na Białorusi.

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak zaznaczył, ze należy zmobilizować instytucje unijne do zdecydowanej i solidarnej reakcji na łamanie praw polskiej mniejszości. Minister Stasiak zwrócił uwagę, że ważne jest, by wszyscy unijni ministrowie zajęli to samo stanowisko. Podkreślił, że sytuacja polskiej mniejszości świadczy dobitnie o tym, że na Białorusi nie przestrzega się prawa.

Jarosław Gowin z PO uważa, że zaangażowanie Unii Europejskiej w obronę interesów Polaków na Białorusi jest najskuteczniejszym sposobem pomocy naszym rodakom. Jego zdaniem, w obecnej sytuacji Bruksela powinna prowadzić wobec Mińska prowadzić politykę sankcji, a nie zachęty.
Zgodził się z nim europoseł PSL Jarosław Kalinowski, który zwrócił uwagę, że łagodny kurs wobec Białorusi okazał się nieskuteczny. Jarosław Kalinowski przypuszcza, że podczas przyszłotygodniowej sesji w Brukseli europosłowie będa dążyć do przywrócenia sankcji.

Poseł PO zwrócił uwagę, ze nie należy zapominać, iż na Białorusi represjonowani są nie tylko Polacy, lecz także przedstawiciele tamtejszej opozycji.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra z PiS zaznaczył, że wspieranie białoruskiej opozycji demokratycznej leży w polskim interesie. Zwrócił uwagę, że system demokratyczny stworzy możliwość działania ruchów wolnościowych i stowarzyszeń. Wicemarszałek przypomniał, że upadek komunizmu w naszym kraju był możliwy dzięki temu, że polska opozycja, wspomagana z zewnątrz, urosła w siłę. Krzysztof Putra jest przekonany, że także na Białorusi może się to wydarzyć.

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, że działania polskich władz muszą być teraz nakierowane przede wszystkim na pomoc naszym rodakom. Polityk zwrócił uwagę, że mniejszość polska na Białorusi jest bardzo liczna - to blisko pół miliona osób.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 21:55

-
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Oddajmy głos na PIS i to zawsze na 1 miejsce na liście PIS-u,aby Tusk nie pełnił 2 kadencji-nowy wymysł POligłupów-"oddajcie głos nieważny" -tak jak kiedyś PObolszewia głosiła hasło-"zabierz babci dowód ".
Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działania rządu w tej sprawie są żenujące, rząd Donalda Tuska jest w tej kwestii nieudolny i wykazuje obojętność na ludzi pochodzenia polskiego na Białorusi i nie tylko tam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.