Facebook Google+ Twitter

Politycy zagrali dla powodzian. W piłkę nożną

Wczoraj na stadionie warszawskiej Polonii polscy politycy rozegrali turniej piłki nożnej na rzecz powodzian. Całkowity dochód z charytatywnego meczu, które zorganizowało stowarzyszenie gwiazd polskiej piłki, zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom powodzi w Bogatyni.

"Ideą organizacji turnieju zainspirowali nas parlamentarzyści z Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy obiecali zachęcić koleżanki i kolegów Parlamentarzystów do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Zaangażowaliśmy się w tak szczytne przedsięwzięcie i mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy mogli pomóc mieszkańcom Bogatyni" - powiedział Lesław Ćmikiewicz, prezes zarządu Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Orły Górskiego".

Swoje reprezentacje wystawiły PO, PiS-u, PSL-u i SLD.

"Turniej otworzył mecz PSL kontra PiS. W składzie Ludowców znaleźli się zarówno politycy ze świecznika jak i młodzieżówki FML. Kapitanem był oczywiście wicepremier Waldemar Pawlak, który zagrał w ataku z posłem Januszem Piechocińskim, jednym z najlepszych graczy w drużynie" - relacjonuje na swoim blogu Dariusz Klimczak z PSL.

Drugi mecz zakończył się sukcesem Platformy Obywatelskiej, która zdecydowanie pokonała SLD 6:0.

Najlepsza drużyna po rozgrywkach "grupowych" miała się zmierzyć z Orłami Górskiego. Plany uległy jednak zmianie i mecze z reprezentacją gwiazd polskiej piłki rozegrały wszystkie cztery reprezentacje parlamentarne.

Wszystko dla powodzian


W ostateczności zwycięzcy nie wyłoniono, a puchar ma pojechać do Bogatyni. W trakcie rozgrywek licytowane były koszulki z autografami piłkarzy i polityków oraz dary przekazane na licytacje przez prywatnych sponsorów. Uzbierano przeszło 10 tysięcy złotych.

Impreza miała przypomnieć ludziom, że dramat mieszkańców Bogatyni trwa i pomoc jest im wciąż potrzebna. Bogatynia potrzebuje wsparcia przede wszystkim przy odbudowie domów i infrastruktury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najlepiej prezentował się Kalisz. Grał chyba na lewicy, lewej flance znaczy:) Poza tym chyba połknął piłkę i dlatego nie wyłoniono zwycięzcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.