Facebook Google+ Twitter

Politycy zaskoczeni odkryciem trotylu. Kaczyński: rząd Tuska do dymisji

Wszystko zaczęło się od artykułu, który ukazał się na pierwszej stronie "Rzeczpospolitej". Potem zasypała media lawina komentarzy polityków i ekspertów na temat domniemanego zamachu.

 / Fot. Luxo, CC 3.0"Rzeczpospolita" jako pierwsza podała informację o odkryciu śladów trotylu na wraku rządowego tupolewa.

Zobacz: Polscy biegli odkryli ślady materiałów wybuchowych na wraku Tu-154Sprawę skomentował Jarosław Kaczyński. - Rząd Tuska do dymisji - powiedział jednoznacznie. - Nie może być tak, żeby rządzili ci, którzy mataczyli ws. tej straszliwej zbrodni. W żadnym, nawet cwierćdemokratycznym kraju taki rząd nie może trwać - wyjaśniał.

Politycy także szybko zareagowali na informację "Rzepy". W programie Bogdana Rymanowskiego "Jeden na jeden" dziś rano swoje zdanie na temat całej sprawy wyraził Janusz Palikot. "Po pierwsze, powinno się zawiesić ustalenia komisji Millera. Po drugie, powołać nowy zespół. Jestem za zespołem międzynarodowym" - powiedział przewodniczący klubu poselskiego Ruch Palikota.

Na antenie TVN24 wypowiadał się również płk Leszek Artemiuk ze Stowarzyszenia Polskich Specjalistów Bombowych, który stwierdził, że informacje dotyczące materiałów wybuchowych znalezionych w Tu-154 są sprzeczne, ponieważ trotyl i nitrogliceryna nie występują razem. "Mógłby być trotyl, nitrogliceryny na pewno nie (było - red.). Nitrogliceryny nie stosuje się od dawna, może ona być oczywiście składnikiem innych materiałów wybuchowych" - powiedział Artemiuk.

Ale zawrzało nie tylko na antenie TVN24. Wszystkie media zainteresowały się tym tematem. I tak na antenie RMF FM Leszek Miller pytał "po co ktoś miałby chcieć dokonywać zamachu? Prezydent Kaczyński nie stanowił żadnego zagrożenia. Wszyscy wiedzieli, że przegra wybory", a w Radiu ZET Sławomir Nowak w rozmowie z Moniką Olejnik przyznał, że nic o tej sprawie nie wie. "Nie wiem, mówię zupełnie szczerze, z ręką na sercu. Mam kłopot z odnoszeniem się do tego rodzaju sensacyjnych doniesień bez backgroundu ze strony prokuratury, która w mojej ocenie jest jedyną, właściwą i zasadną instytucją, która mogłaby się merytorycznie do tego odnieść" - powiedział minister transportu.

Paweł Graś, rzecznik rządu w programie TVP1 "Polityka przy kawie" powiedział, że "nie wyobraża sobie, żeby dziś nie było konferencji prokuratury". Konkurująca z "Rzepą" "Gazeta Wyborcza" cytuje natomiast rzecznika BOR-u Dariusza Aleksandrowicza, który oświadczył dziś, że "samolot był bardzo dokładnie sprawdzony przez grupę funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. W sprawdzeniu użyto także psa. Nie zostały wykryte żadne niebezpieczne substancje".

Dziś wszystkie serwisy atakują nas tytułami w stylu: "Czy także Ty uwierzyłeś dziś w zamach w Smoleńsku?" czy "NASZ NEWS: ślady trotylu na ciałach ofiar?".

W tej chwili trwa posiedzenie zespołu Macierewicza. Można się spodziewać, że wkrótce zostaniemy zasypani nowymi informacjami na temat katastrofy smoleńskiej.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Słowa Jarka w tytule artykułu - wybitnie trafne. Powaliły mnie na łopatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Sprawę skomentował Jarosław Kaczyński. - Rząd Tuska do dymisji - powiedział jednoznacznie."

Ale "sensacja"! Kaczyński mówi o odwołaniu rządu... Niesamowite... :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak tyka Putin (text ponizej). I Kaczyński nie musiał byc zagrożeniem by sie na niego targnać. To tak odnossnie argumentu Millera.

Sarkozy powiedział wówczas Putinowi, że świat nie zaakceptuje obalenia rządu gruzińskiego. "Powieszę Saakaszwilego za jaja" - oświadczył niezrażony Putin.

"Powiesi go pan?" - zapytał skonsternowany Sarkozy. "Czemu nie? - odparł Putin. - Amerykanie powiesili przecież Saddama Husajna".

"Tak, ale czy na pewno chcesz skończyć jak Bush?" - odrzekł Sarkozy, przechodząc na "ty". Putin na chwilę zamilkł, po czym przyznał: "No tak, to jest argument".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.